Android

Nokia robi to dobrze. A Ty? Jakiego Androida masz w telefonie?

Jakub Szczęsny
Nokia robi to dobrze. A Ty? Jakiego Androida masz w telefonie?
54

Nokia nie spełniła wszystkich obietnic: mimo wcześniejszych zapowiedzi flagowiec nie dostąpi zaszczytu uczestnictwa w Project Treble, który znacznie uprościłby proces aktualizacji telefonów. Niemniej, Finowie wraz z HMD Global dobrze radzą sobie z dostarczaniem nowych wersji Androida do swoich telefonów. Oto kolejny na to dowód.

Wzorem wcześniejszej akcji publicznych testów, Nokia otworzyła program Beta Labs dla posiadaczy telefonów Nokia 8. Zgodnie z jego założeniami, użytkownicy otrzymują wczesny dostęp do Androida 8.1 Oreo, najnowszej obecnie wersji systemu Google. Jeżeli macie telefon Nokia 8 i chcielibyście przetestować nowego Androida, wystarczy że zgłosicie się tutaj. Jeżeli wcześniej nie uczestniczyliście w programie wczesnych testów, będziecie musieli wpisać numer IMEI urządzenia i operatora sieci komórkowej, w jakiej sprzęt pracuje.

Ale uważajcie, to w żadnym wypadku nie jest "produkcyjna" wersja Androida

Mimo wprowadzonych nowych funkcji oraz kilku zabiegów optymalizacyjnych, Android 8.1 Oreo (wraz z aktualizacją bezpieczeństwa datowaną na 1 stycznia 2018 roku) nie jest w pełni gotowy do tego, aby go rozesłać do wszystkich użytkowników. Możecie zatem natrafić na kilka błędów, które mogą spowodować, że Wasz sprzęt będzie działał zauważalnie gorzej. Ponadto, musicie wiedzieć o tym, że ewentualny rollback do stabilnej wersji może być problematyczny: bez backupu zwyczajnie stracicie wszystkie swoje dane.

Otwarcie programu Beta Labs z Androidem 8.1 Oreo dla Nokii 8 oznacza, że Finowie wraz z HMD Global na poważnie szykują się do udostępnienia aktualizacji szerszemu gronu. Jak pokazują wcześniejsze doświadczenia z Nokią, powinno to nastąpić w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. Cóż, wypada nam stwierdzić, że Nokia bardzo poważnie podchodzi do kwestii aktualizacji, mimo pewnych niedomagań Androida pod tym względem.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu