Android

Nokia 3 otrzymuje aktualizację do Android Pie. HMD Global dotrzymuje słowa

Piotr Kurek
Nokia 3 otrzymuje aktualizację do Android Pie. HMD Global dotrzymuje słowa
2

Już za kilka miesięcy do pierwszych użytkowników trafi Android Q, a producenci smartfonów wciąż nadrabiają zaległości w udostępnianiu swoim klientom aktualizacji do Android Pie. Na szczęście, część z nich nie zapomina o starszych urządzeniach. Jedną z firm oferujących takie wsparcie jest HMD Global, która przygotowała dla właścicieli Nokii 3 miłą niespodziankę.

O tym, że Nokia 3 otrzyma wsparcie dla systemu Android 9 Pie, wiedzieliśmy od kilku miesięcy. Zaprezentowanych w styczniu plany informowały, że model ten otrzyma aktualizację z początkiem drugiego kwartału 2019 r. Firma poinformowała dziś o rozpoczęciu udostępniania aktualizacja Android Pie dla modelów Nokia 3. Wydany w 2017 r. smartfon jest kolejnym, który dołącza do grona 14 urządzeń marki Nokia wspierających najnowszy oprogramowanie systemowe Google. W pierwszym etapie aktualizacja dostępna będzie na rynku azjatyckim. Na terenie Europy, w tym także w Polsce, rozpocznie się 11 czerwca. Tego dnia będziecie mogli pobrać odpowiednie pliki z poziomu swoich urządzeń i cieszyć się najnowszymi rozwiązaniami Google.

Zobacz też: Genialne nowości i aktualizacje dla większości nowych smartfonów – Android 9.0 Pie będzie genialny

Aktualizacja Android 9 Pie na Nokii 3 wprowadza między innymi innowacje działające w oparciu o sztuczną inteligencję. Mają one pozwalać na zaoszczędzenie czasu w trakcie wykonywania rutynowych czynności na smartfonie, a co najważniejsze — poprawiają żywotność baterii. Funkcje te automatycznie dostosowują jasność ekranu, a także przewidują to, co użytkownik prawdopodobnie planuje zrobić w następnej kolejności. Android Pie na Nokia 3 to także Asystent Cyfrowej Aktywności, który w swoich założeniach pomaga kontrolować czas spędzony na używaniu smartfona i oferuje rozwiązania zachęcające do odłożenia go na kilka chwil.

Nokia 3 z Android Pie już w przyszłym tygodniu!

W naszej pracy skupiamy się na tym, aby dostarczyć każdemu użytkownikowi smartfonów Nokia możliwości korzystania z najnowszych wersji systemu Android – niezależnie o przedziału cenowego urządzenia. Dziś z przyjemnością dzielę się wiadomością, że Nokia 3 pierwszej generacji zacznie otrzymywać uaktualnienie do systemu Android w wersji 9 Pie. Oznacza to, że konsumenci mogą oczekiwać najnowszych rozwiązań i innowacji Google nawet w tak przystępnym segmencie cenowym. Obiecaliśmy, że dostarczymy konsumentom smartfon, który będzie z czasem coraz lepszy i cieszymy się, że spełniamy tę obietnicę.

— mówi Juho Sarvikas, Chief Product Officer w HMD Global.

Nokia 3 zadebiutowała na rynku z systemem Android 7 Nugat. Początkowo HMD Global informowało, że otrzyma on wyłącznie wsparcie do następnej wersji systemu — Android 8 Oreo, który trafił na te urządzenia w połowie 2018 r. W tym samem roku firma zapowiedziała, że wydłuża wsparcie dla tego modelu (i innych) o kolejny rok, co przełożyło się na przygotowaniu aktualizacji do Android 9 Pie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu