Android

A miało być tak pięknie. Nie wszystkie Nokie dostaną Android Pie

Piotr Kurek
A miało być tak pięknie. Nie wszystkie Nokie dostaną Android Pie
17

Udostępnienie starszym modelom smartfonów Nokia aktualizacji do systemu Android Pie spotkało się z ogromnym entuzjazmem wśród klientów firmy HMD Global. Jak się okazuje, nie każdy będzie mógł się z tego wsparcia cieszyć.

Kilka dni temu pisaliśmy o rozpoczęciu udostępniania aktualizacji dla budżetowego smartfona Nokia 1, który zadebiutował z okrojoną wersją systemu Android Oreo Go. W następnych tygodniach zawita na niego Android Pie, który ma tchnąć więcej życia w to urządzenie. Juho Sarvikas, w swoim wpisie opublikowanym w serwisie Twitter informował, że teraz każdy znajdzie dla siebie Nokię z Android Pie. Wygląda jednak na to, że nie każdy dotychczasowy posiadacz Nokii będzie mógł się cieszyć tym system.

Zobacz też: Nokia 3 otrzymuje aktualizację do Android Pie. HMD Global dotrzymuje słowa

Szumne zapowiedzi i kolejne wdrożenia aktualizacji z Android Pie wywoływały wiele pozytywnych emocji. W końcu nie często zdarza się sytuacja, w której firma tak stara się zadbać o klienta zapewniając mu daleko idące wsparcie systemowe. W czasie, gdy wszyscy ekscytowali się Android Pie na Nokii 3, czy Nokii 1, na oficjalnym forum dyskusyjnym Nokia Phones Community prowadzona była wymiana zdań na temat aktualizacji dla wydanej pod koniec 2017 r. Nokii 2. Spora część użytkowników dopytywała się, czy także i ten model otrzyma wsparcie dla obecnego systemu Android. Informacje, które otrzymywali były sprzeczne. O ile część forumowiczów studziła emocje, tak znaleźli się i tacy, którzy kontaktując się z pomocą techniczną HMD Global informowali, że Nokia 2 również otrzyma stosowną aktualizację. A co więcej — prace nad nią już są prowadzone. Jak się jednak okazuje, pracownicy wprowadzili użytkowników w błąd.

Nokia 2 bez wsparcia Android Pie

Wczoraj, na tym forum głos zabrała użytkowniczka HMD_Laura ucinając wszelkie spekulacje. Z postu przedstawicielki firmy dowiadujemy się, że doszło do nieporozumienia ze strony pomocy technicznej i Nokia 2 nie otrzyma aktualizacji do Android Pie. Nie otrzyma także żadnej innej wersji tego systemu, pozostając na Android 8.1 Oreo. Powód jest dość prosty. Smartfon nie ma na tyle mocnych podzespołów, by mógł bez problemu działać z obecnym systemem Google. Nokia 2 to procesor Snapdragon 212 i 1 GB pamięci RAM. Dla porównania — Nokia 1, która otrzyma Android Pie to procesor MediaTek MT6737M i 1 GB pamięci RAM.

Źródło: Nokia Phones Community

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu