5

No, to potwierdzone. Nowy HTC One zostanie zaprezentowany 1 marca!

O ile wiadomo było, że 1 marca odbędzie się konferencja prasowa HTC na MWC w Barcelonie, nikt nie był w stanie jednoznacznie stwierdzić, co zostanie na niej powiedziane i czy nowy flagowiec z serii One zostanie pokazany. Teraz mamy już oficjalne potwierdzenie – nowy One zostanie pokazany w trakcie zapowiedzianej uprzednio konferencji. HTC UK na […]

O ile wiadomo było, że 1 marca odbędzie się konferencja prasowa HTC na MWC w Barcelonie, nikt nie był w stanie jednoznacznie stwierdzić, co zostanie na niej powiedziane i czy nowy flagowiec z serii One zostanie pokazany. Teraz mamy już oficjalne potwierdzenie – nowy One zostanie pokazany w trakcie zapowiedzianej uprzednio konferencji. HTC UK na Twitterze podał tę informację, jednak nie może powiedzieć nic nowego na temat ewentualnej nazwy kolejnego flagowca, więc w tej kwestii jesteśmy nadal w kropce.

I tak zapewne zostanie do 1 marca, o ile nie wyciekną ciekawsze materiały, które mogłyby rozwiać wątpliwości. Prawdopodobne nazwy dla tego smartfona to oczywiście HTC One M9, HTC One Hima lub… a właśnie. Komentatorzy wydarzeń w środowisku nowych technologii wietrzą spisek i uważają, że Tajwańczycy mogą tym razem nas mocno zaskoczyć.

HTC-One-M9-prototype

HTC One M9 (tak go na razie nazywajmy) będzie niemalże na pewno smartfonem wyposażonym w 5-calowy ekran Full HD i powinien być nieco mniejszy od poprzedniej generacji, która nosiła wyświetlacz tych samych rozmiarów. Pewne jest jednak to, że ramki zostaną odpowiednio uszczuplone. Dla maniaków fotografii przydatny okaże się 20-megapikselowy aparat fotograficzny, a za moc będzie odpowiadać potężny, ośmiordzeniowy Snapdragon 810. One M9 będzie pracować na najnowszym Androidzie Lollipop z zapowiadaną nakładką Sense UI w wersji 7.

Niewykluczone, że na konferencji pojawi się także drugie urządzenie z nowej generacji serii One – M9 Plus, który miałby charakteryzować się nieco większym ekranem – o przekątnej 5,2 cala w rozdzielczości QHD (1440 x 2560) oraz czytnikiem linii papilarnych.

Grafika: 1, 2

Źródło: Phonearena