Mobile

Wiemy coraz więcej o nowym HTC M9. Nadchodzi też smartwatch od HTC

Konrad Kozłowski
Wiemy coraz więcej o nowym HTC M9. Nadchodzi też smartwatch od HTC
11

HTC zapowiedziało już swoją obecność podczas Mobile World Congress. Naturalnie im bliżej wydarzenia, tym więcej informacji o tym co zobaczymy przedostaje się do Sieci. Następca modelu One M8 jest już pewny, ale jak się okazuje Tajwańczycy zamierzają zaskoczyć nas czymś innym. Od pewnego czasu obs...

HTC zapowiedziało już swoją obecność podczas Mobile World Congress. Naturalnie im bliżej wydarzenia, tym więcej informacji o tym co zobaczymy przedostaje się do Sieci. Następca modelu One M8 jest już pewny, ale jak się okazuje Tajwańczycy zamierzają zaskoczyć nas czymś innym.

Od pewnego czasu obserwujemy serię coraz lepszych decyzji w HTC, których to efektem są dwa zasłużone modele One. Jego najnowsza wersja, najprawdopodobniej M9, zostanie publicznie zaprezentowana podczas targów MWC w Barcelonie. Od kilku dni mówi się, że HTC porzucić ma ultrapiksele, która krótko mówiąc nie do końca się sprawdziła, a samo urządzenie posiadać ma solidną obudowę i ekran o przekątnej niewiększej niż 5 cali.

Jak jednak zapowiadają najnowsze pogłoski, HTC nie zrezygnuje z technologii UltraPixel, a tylna kamera oferować ma rozdzielczość 20 megapkiseli. Dodatkowo, nowy model będzie podobnych rozmiarów co M8, a nawet i niektóre poprzednie elementy deisgnu mają zostać ponownie wykorzystane. W środku miałby znaleźć się ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 810 oraz technologia Dolby 5.1, zapewniającą wysoką jakość dźwięku. Oczywiście na nowym smartfonie znajdziemy nakładkę Sense 7, uważaną za jedną z lepszych wśród oferowanych przez producentów.


Jeden z wielu konceptów wyglądu nowego HTC M9

Niestety informacji o smartwatchu HTC jest jak na lekarstwo. Fakt, że zostanie on zaprezentowany jest już bardzo istotną zapowiedzią, lecz nie aż tak dużą niespodzianką jak mogłoby się wydawać. HTC ma za sobą premierę kamery Re (oryginalnej szczególnie ze względu na nieobecność ekranu), więc kolejne urządzenie od Tajwańczyków, niebędące smartfonem ma coraz większe szanse na trafienie na rynek. Oprócz tego, warto wziąć pod uwagę partnerstwo firm HTC i Under Armour - usługi fitness. Jak wiemy, smartwatche mają być także urządzeniami z kategorii zdrowotnej, więc taki ruch HTC jest jak najbardziej zrozumiały i bez wątpienia nie jest bezinteresowny. Czy smartzegarek od HTC będzie oparty o platformę Android Wear? Osobiście nie widzę innego wyjścia, ale kto wie? Odrobina cierpliwości i wszystko stanie się jasne - czy to podczas konferencji, czy jeszcze kilka dni wcześniej.

Grafika.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

HTCHTC OneSmartwatchHTC One M9