Felietony

No i mamy Gadu Gadu na iPada

Grzegorz Marczak
No i mamy Gadu Gadu na iPada
14

Nie jest to wiara w sukces iPada w Polsce ale raczej podążanie za trendem. Co prawda produkcja aplikacji na iOS jest dość kosztowna ale umówmy się też, że akurat Gadu Gadu stać na taką fanaberię i pewnie będzie ona dobrze postrzegana. Według ostatniego megapanelu Gadu Gadu network w kwietniu stracił...

Nie jest to wiara w sukces iPada w Polsce ale raczej podążanie za trendem. Co prawda produkcja aplikacji na iOS jest dość kosztowna ale umówmy się też, że akurat Gadu Gadu stać na taką fanaberię i pewnie będzie ona dobrze postrzegana. Według ostatniego megapanelu Gadu Gadu network w kwietniu straciło ponad 912 tysięcy realnych użytkowników nie dziwią mnie więc zintensyfikowane działania jeśli chodzi o podstawowy produkt firmy czyli komunikator.

Wraz z wydaniem Mobilnego Gadu-Gadu na iPada ukazała się aktualizacja wersji GG na smartfon iPhone (najnowsza wersja Gadu-Gadu dla iPhone: 2.3.0). Jeśli chcecie wypróbować GG na tablecie Apple to aplikacja jest już dostępna w App Store.

Osobiście jeszcze nie testowałem, ale według informacji prasowych GG na iPada oferuje dokładnie to samo co wersja na iPhona i dodatkowo wprowadza kilka nowych funkcji:

* możliwość korzystania z funkcji kopiuj/wklej w oknie rozmowy,
* obsługa emotikon,
* obsługa trybu "Tylko dla znajomych",
* obsługa ignorowanych kontaktów (możliwość blokowania i odblokowywania kontaktów),
* usuwanie archiwum rozmów,
* wprowadzono wygodną możliwość dostosowywania komunikatora z poziomu ustawień systemowych tabletu (m.in. powiadomienia Push, dźwięki, wibracje) a także posiada takie właściwości, jak m.in.:
* klikalne linki
* zamykanie rozmów z wykorzystaniem gestów typowych dla iPada (tzw. multitouch)
* dodawanie/edycja/usuwanie kontaktów
* historia rozmów
* wyszukiwanie na liście kontaktów i w katalogu publicznym
* obsługa "Push Notifications" - powiadomienia
* synchronizacja listy kontaktów (zmiany wprowadzone na liście kontaktów zostają zachowane również w wersji instalacyjnej, desktopowej GG)
* obsługa multilogowania - (można być jednocześnie zalogowanym na tym samym numerze GG zarówno na tablecie iPad (lub iPhone lub innej wersji mobilnej) i na wersji instalacyjnej desktopowej
* wyświetlanie awatarów znajomych na liście kontaktów

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

gadu gaduiPad