Felietony

Integracja Skype z Facebookiem postępuje. Co nowego w wersji 5.5 beta?

Jan Rybczyński
Integracja Skype z Facebookiem postępuje. Co nowego w wersji 5.5 beta?
Reklama

Skype, jeden z najpopularniejszych komunikatorów służących do rozmów głosowych i wideokonferencji, w dalszym ciągu zacieśnia współpracę z Facebookiem....


Skype, jeden z najpopularniejszych komunikatorów służących do rozmów głosowych i wideokonferencji, w dalszym ciągu zacieśnia współpracę z Facebookiem. Od wersji 5.5, na razie dostępnej jako beta, komunikatory Facebooka i Skype zostają zintegrowane. Znajomi z Facebooka będą widoczni na liście kontaktów w Skype. Będzie można również z poziomu Skype-a komentować statusy znajomych na Facebooku, jak również używać "Like", czyli polskiego "Lubię to!". Zmiany obejmą także belkę (toolbar) odpowiedzialną za kontrolowanie rozmów głosowych i wideo.

Reklama

Myślę, że to ruch w dobrym kierunku. Sam Skype, chociaż jest naprawdę niezłym komunikatorem, a pod względem łatwości prowadzenia rozmów głosowych i wideo ciężko o godną konkurencję, przynajmniej jeśli chodzi o wersję dla Windows, nie zdobył dużej popularności jako zwykły komunikator codziennego użytku, przynajmniej w Polsce. Patrząc po swoich znajomych, tylko dwóch można złapać na Skype, bez wcześniejszego umawiania się, żeby go uruchomili, z czego jeden z nich korzysta ze Skype, bo to oficjalny komunikator w firmie, w której pracuje. Sam używam Skype, ale zawsze wybieram opcję, żeby nie uruchamiał się razem z Windows. Być może w tym właśnie tkwi problem Skype, że sięgamy po niego jak po telefon, tylko wtedy, kiedy chcemy zadzwonić. Jeśli ktoś zauważył podobną prawidłowość, proszę o sygnał w komentarzach.

Tymczasem,  integracja Skype z największym portalem społecznościowym, na którym wielu ludzi spędza dużo czasu, może zaowocować znacznie częstszym uruchamianiem komunikatora na co dzień.

Jeśli ktoś poszukuje lekkiego komunikatora, w którym może prowadzić rozmowy ze znajomymi z Facebooka, oraz z innymi komunikatorami, takim jak GG, Google Talk i wiele więcej, ale nie potrzebuje rozmów głosowych i wideo, z własnego doświadczenia mogę polecić Miranda IM. Może wyglądem nie imponuje, ale nadrabia dużą ilością rozszerzeń i możliwością konfiguracji pod własne potrzeby, oraz nieporównywalną lekkością, zajmując ledwie kilka MB pamięci RAM.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Reklama