Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Facebook

NK.pl próbuje się utrzymać na polskiej scenie społecznościowej... odznakami?

GU
Grzegorz Ułan
15

NK.pl, niegdyś Nasza Klasa, to niezaprzeczalny pionier i jeszcze niedawno lider w Polsce wśród serwisów społecznościowych. Od kilku miesięcy przegrywa sromotnie i traci swoich użytkowników na rzecz Facebooka. Statystyki są nieubłagane, teraz nawet, jeżeli ktoś posiada konto na NK, ma też na Facebook...

NK.pl, niegdyś Nasza Klasa, to niezaprzeczalny pionier i jeszcze niedawno lider w Polsce wśród serwisów społecznościowych. Od kilku miesięcy przegrywa sromotnie i traci swoich użytkowników na rzecz Facebooka. Statystyki są nieubłagane, teraz nawet, jeżeli ktoś posiada konto na NK, ma też na Facebooku, z którego zapewne częściej korzysta. Powstaje pytanie, co jeszcze można zrobić w takiej sytuacji? To nadal 9 mln użytkowników, mniej lub bardziej aktywnych. Jak więc przynajmniej zatrzymać ten odpływ?

Wydaje się, że NK właśnie wpadła na taki pomysł i wprowadza do swojego serwisu nową funkcję - Odznaczenia. Możemy je zdobywać za wszelaką aktywność w serwisie, taką jak komentowanie, zakładanie grup czy dodawanie zdjęć.

Co jednak jest najbardziej uderzające w tym pomyśle, to ewidentna zmiana grupy docelowej tego serwisu. Odznaki te są skierowane do najmłodszej grupy użytkowników. Nie sądzę bowiem, aby ich forma, czyli opisy i obrazki na nich, przemawiały i zachęcały dorosłych już użytkowników tego serwisu.

Komentarze w tej grupie również nie pozostawiają złudzeń, co do tego. Zastanawiam się, czy taki odwrót w dłuższej perspektywie uratuje ten serwis. Zatrzymanie tych użytkowników może się udać, zwłaszcza w przypadku wdrożenia późniejszych, nowych funkcji, dostosowanych do dorastającego ich grona. Jednak pamiętajmy, że Facebook nie zamierza zwijać żagli i będzie nadal systematycznie podbierał wszystkich tych, którzy już nic ciekawego nie znajdują na tym portalu.


http://youtu.be/mCz-mQn_sA4

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Facebooknk.pl