Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Moje przemyślenia

Nigdy więcej wpisywania loginu i hasła! Rozdajemy punkty w usłudze Rublon

KK
Konrad Kozłowski
76

Takie projekty jedynie dowodzą, że warunkiem genialnego pomysłu nie musi być urodzenie się w Krzemowej Dolinie. Rublon to prosty, ale bardzo bezpieczny sposób logowania się do najczęściej używanych portali za pomocą kodów i naszego smartfona. Likwiduje on też problem pamiętania dziesiątek haseł do s...

Takie projekty jedynie dowodzą, że warunkiem genialnego pomysłu nie musi być urodzenie się w Krzemowej Dolinie. Rublon to prosty, ale bardzo bezpieczny sposób logowania się do najczęściej używanych portali za pomocą kodów i naszego smartfona. Likwiduje on też problem pamiętania dziesiątek haseł do serwisów, ponieważ jedyne co nam jest potrzebne to właśnie komórka z systemem Android lub iOS.

Na czym to wszystko polega? Wystarczy założyć konto, wgrać aplikacje na nasz telefon(Android lub iOS), zalogować się za pomocą QR kodu, który będzie wyświetlony na ekranie komputera - skanujemy go naszym smartfonem. Jedyne co nam pozostaje to skopiowanie unikalnego bookmarkletu na nasz pasek zakładek, udanie się na jedną z setek wspieranych stron i kliknięcie na zakładkę. Wkrótce mają pojawić się aplikacje na kolejne platformy, takie jak Windows Phone, Bada OS czy BlackBerry). Tak pokrótce wygląda działanie serwisu. Czy to wygodne? I to jak!

Powiem szczerze, że nie zawsze noszę ze sobą własny komputer i od czasu do czasu jestem zmuszony skorzystać z nieswojej przeglądarki. Co za tym idzie, muszę pamiętać wszystkie loginy i hasła do najczęściej używanych stron. Można powiedzieć, że jest ich co prawda niewiele, ale nawet tych podstawowych witryn na których się loguję będzie minimum dziesięć. Męczące jest także wielokrotne wklepywanie wszystkich znaków. Gdy zaczniemy korzystać z Rublona, będziemy mogli o tym zapomnieć. Za jego pomocą, jedynie skanując kod, zalogujemy się do swojego konta Google, na Facebooku, NK, Chomikuj, Filmweb, LinkedIn, o2, Onecie, WP czy Yahoo. A to tylko urywek całej listy.

Czy jest to bezpieczne? Twórca Rublona zapewnia, że tak: "Nazwy użytkownika i hasła zostały zastąpione kodami Rublona, co znacznie zwiększa poziom bezpieczeństwa podczas logowania się do portali internetowych. Dzięki temu niemożliwe stają się techniki wykradania haseł dostępu, takie jak phishing czy podsłuch poprzez keylogger albo trojan." W przypadku zagubienia telefonu, możliwe jest zablokowanie naszego konta w Rublonie, tak by nikt nie mógł skorzystać z aplikacji.

Jedyną wadą, która najbardziej razi, to brak możliwości przeniesienia naszego konta na inny telefon. W przypadku zmiany komórki będziemy musieli założyć nowe konto i od podstaw je skonfigurować. Można też napisać bezpośredniego maila do administratorów usługi, by przenieśli nasze dane na nowe konto. Wkrótce ten problem ma być rozwiązany.

Po utworzeniu konta będziecie mogli aktywować logowanie do jednej strony, za 25 punktów, które dostaniecie na start. Możliwe jest zdobywanie punktów poprzez wykonywanie różnych czynności, ale mamy dla Was lepsze rozwiązanie!

Dla pierwszych 10 osób, które podadzą w komentarzach swój adres mailowy mamy do rozdania 100 punktów w usłudze Rublon. Warunkiem jest naturalnie utworzenie konta na podanym adresie e-mail.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hasła