28

Niewypałem roku 2007 zostaje Grono.net – podsumowanie ankiety.

Każda ankieta musi doczekać się podsumowania – dlatego i tym razem chciałbym utrwalić wyniki w postaci krótkiego wpisu na blogu. W ankiecie na „Niewypał Roku 2007” oddano w sumie 1946 głosów ( + kilkanaście tysięcy wygenerowanych przez wiernych fanów serwisu grono, które to zostały przeze mnie skasowane). Wymienione w ankiecie serwisy nominowane do niewypału roku […]

Każda ankieta musi doczekać się podsumowania – dlatego i tym razem chciałbym utrwalić wyniki w postaci krótkiego wpisu na blogu.

W ankiecie na „Niewypał Roku 2007” oddano w sumie 1946 głosów ( + kilkanaście tysięcy wygenerowanych przez wiernych fanów serwisu grono, które to zostały przeze mnie skasowane). Wymienione w ankiecie serwisy nominowane do niewypału roku były to tylko i wyłącznie moje typowania, dlatego rozumiem wszelkiego rodzaju krytyczne uwagi zarówno pod kątem nominowanych jak również zasadności wyboru.

Zwycięzcą ankiety został serwis Grono.net osiągając prawie 29% (559) wszystkich głosów.Wysokie miejsca w rankingu na niewypał roku zajęły również serwisy Pino.pl (365 głosów) oraz Blogfrog.pl (249 głosów).

Oczywiście z nominacjami można zgadza się lub nie (przedstawiciel zarządu Grona nie do końca się z nimi zgadzał), natomiast trudno jest zanegować głosy czytelników bloga, które jednoznacznie wybrały zwycięzcę.

Czy wybór Grona jako niewypał roku jest uzasadniony – moim zdaniem tak, bo mimo iż każdy serwis społecznościowy czeka kiedyś „zapaść” jeśli chodzi o popularność to jednak Grono.net ta zapaść dopadła w najmniej odpowiednim momencie (wyrosła konkurencja, pieniądze od inwestora itp.).

Kolejni wyróżnieni czyli Pino i Blogrog również nie spełniają (oczywiście moim zdaniem) pokładanych w nich nadziei – Pino nie stało się „bramą do raju” składającego się z kilkunastu wykupionych lub stworzonych serwisów a Blogfrog nie spełnił oczekiwać co szybko dostrzegła konkurencja tworząc lepszy i bardziej popularny serwis blogbox.com.pl