Felietony

Niewiarygodna popularność Spock.com

Grzegorz Marczak
Niewiarygodna popularność Spock.com
4

Spock.com to wyszukiwarka ludzi, która w chwili obecnej według autorów posiada bazę danych zawierającą 1,5 miliarda rekordów. Serwis został uruchomiony zaledwie kilka tygodni temu a już teraz osiąga 1 milion unikalnych użytkowników przy 10 odsłonach na wizytę. Autorzy podają również, że strona...


Spock.com to wyszukiwarka ludzi, która w chwili obecnej według autorów posiada bazę danych zawierającą 1,5 miliarda rekordów. Serwis został uruchomiony zaledwie kilka tygodni temu a już teraz osiąga 1 milion unikalnych użytkowników przy 10 odsłonach na wizytę.

Autorzy podają również, że strona w tej chwili obsługuje średnio 20 miliardów zapytań miesięcznie. Spock na razie indeksuje ludzi, którzy w jakiś sposób pojawili się w internecie Internecie informacje o nich dostępne są w publicznych źródłach. Nie wykluczone jednak, że przy tak dużym sukcesie będą starali się poszerzyć swoją bazę o źródła informacji z poza internetu.Popularność tego serwisu jest dla mnie dość “podejrzana” – dziwnym zbiegiem okoliczności na alexa.com, serwis spock.com jest wpisany jako przykładowy serwis pokazujący swoje statystki.

Korzystałem kilka razy z Spock.com – niestety każdorazowa próba wpisania polskich znaków kończyła się błędem aplikacji. Wyniki jakie pokazuje Spock nie wyglądają również na pełne dane o danej osobie, najczęściej są to informacje pobrane z największych serwisów networkingowych.

Popularność Spock jest dla mnie zaskoczeniem, nie twierdzę że podane dane są nieprawdziwe - po prostu przyjmuję je z lekkim niedowierzaniem.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu