Ciekawe strony

Ciacha.net - czyli sport dla Kobiet od Gazeta.pl

Grzegorz Marczak
Ciacha.net - czyli sport dla Kobiet od Gazeta.pl
5

Gazeta.pl nie poprzestaje w tworzeniu "lekkich serwisów" tym razem wyprodukowała Ciacha.net czyli serwis dla kobiet interesujących się sportem. Przyznam szczerze, że wchodząc pierwszy raz na ciacha.net, nie wiedziałem co to za serwis i lekko się przestraszyłem, mój lęk wzbudziło zdjęcie obejmuj...


Gazeta.pl nie poprzestaje w tworzeniu "lekkich serwisów" tym razem wyprodukowała Ciacha.net czyli serwis dla kobiet interesujących się sportem.

Przyznam szczerze, że wchodząc pierwszy raz na ciacha.net, nie wiedziałem co to za serwis i lekko się przestraszyłem, mój lęk wzbudziło zdjęcie obejmujących się mężczyzn opasane różowym czymś. Nie wiem czemu ale patrząc pierwszy raz na stronę wcale nie pomyślałem, że jest to serwis dla kobiet (doczytałem to chwilę później co mnie oczywiście uspokoiło)

O opinię na temat serwisu jak zwykle poprosiłem moją drugą połowę, po krótkim zerknięciu przez ramię usłyszałem "..to nie jest miejsce dla mnie...". Oczywiście nie twierdzę, że na bazie tej krótkiej oceny można wystawić opinię serwisowi.

Zastanawiam się jednak czy kobiety interesujące się sportem naprawdę lubią kolor różowy, oraz nieco plotkarskie informacje i zdjęcia półnagich kobiet i mężczyzn?

Trzeba przyznać, że sam serwis jest zrobiony bardzo schludnie i estetycznie (widać, że bazuje na tym co było zrobione przy groszki.pl). Czy więc mając wzorzec jakim jest serwis groszki.pl gazeta wygeneruje teraz dziesiątki serwisów kobiecych, plotkarskich, erotycznych itp?


Ciacha.net - trochę mnie przestraszyły:)

Mam mieszane uczucia co do strategi jaką ostatnio przyjęła gazeta.pl rozwijając swój portal. Z jednej strony powiększenie zasięgu jest celem każdego serwisu internetowego, gazeta produkuje ostatnio dość dobrze wyglądające serwisy trafiające w gusta grupy docelowej - czyli wszystko w porządku.

Jest tylko jedno ale, czy gazeta naprawdę nie ma już pomysłu na rozwój poprzez tworzenie miejsc gdzie mniej się ogląda a więcej czyta, pisze, dyskutuje itp? Tego typu serwisy na pewno bardziej by pasowały do gazety, która przez wiele osób nadal kojarzona jest bardziej z gazetą wyborczą niż z groszkami i ciachami.

Czegokolwiek by jednak nie napisać serwis sam w sobie nie zasługuje na słowa krytyki - Pomysł jest ciekawy bo na pewno wiele kobiet w Polsce interesuje się sportem, a szczególnie sportowcami.

Za informację o serwisie dziękuje Agnieszce Pyrkowskiej z gadzetomania.pl

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu