Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Moje przemyślenia

Niesamowite nagranie - 50 lat temu przewidział powstanie internetu

GM
Grzegorz Marczak
15

Nie wiem czy mówi wam coś nazwisko Arthur C. Clarke. Fanom książek i filmów SF powinno, ponieważ jest to autor jednej z najpopularniejszych powieści tego gatunku czyli 2001: Odyseja kosmiczna. Oprócz tego, że był on świetnym pisarzem, był też człowiekiem z talentem do przewidywania przyszłości. Bazu...

Nie wiem czy mówi wam coś nazwisko Arthur C. Clarke. Fanom książek i filmów SF powinno, ponieważ jest to autor jednej z najpopularniejszych powieści tego gatunku czyli 2001: Odyseja kosmiczna. Oprócz tego, że był on świetnym pisarzem, był też człowiekiem z talentem do przewidywania przyszłości. Bazując na własnych doświadczeniach z wojska gdzie był w jednostce radiowej, wygłosił kiedyś teorię o łączności satelitarnej która dzięki trzem satelitom miałaby objąć całą kulę ziemską. Kilkanaście lat później wystrzelono Sputnika.

Nie chcę was tutaj zanudzać, natomiast chciałbym was zachęcić do posłuchania wypowiedzi Arthur C. Clarka z roku 1964 (wklejka z video poniżej). Przewidział on powstanie systemu pozwalającego na łączność na całym świecie, niezależnie od miejsca i położenia. Opowiedział wizję w której operacje będzie można przeprowadzać na odległość a pracować będziemy mogli zdalnie z różnych lokalizacji na świecie. Słusznie też mówił o tym, że w przyszłości komunikacja międzyludzka ulegnie całkowitej zmianie i będziemy mniej rozmawiać a więcej się ze sobą "komunikować". Niesamowity materiał i niesamowity człowiek.Na szczęście nie sprawdził się ten fragment przepowiedni w którym mówi o tym, że miasta w przyszłości będą miały zupełnie inną formę. Na szczęście dlatego, że w jego wizji "komunikacja" przez "system" w dużym stopniu zastąpiłaby potrzebę ludzi do obcowania ze sobą, rozmów osobistych i co za tym idzie wspólnego miejsca mieszkania.

za reddit.com

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Internet