Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Google

Niedługo Gmaila nie odróżnimy od Google Plus

GU
Grzegorz Ułan
16

To zrozumiałe posunięcia ze strony Google, które dysponuje kilkoma popularnymi usługami w sieci, które z pewnością w najbliższym czasie jeszcze bardziej będą integrowane z Google Plus w imię coraz większej popularyzacji tej sieci społecznościowej. Na tę chwilę chyba najbardziej do tej pory naznaczon...

To zrozumiałe posunięcia ze strony Google, które dysponuje kilkoma popularnymi usługami w sieci, które z pewnością w najbliższym czasie jeszcze bardziej będą integrowane z Google Plus w imię coraz większej popularyzacji tej sieci społecznościowej. Na tę chwilę chyba najbardziej do tej pory naznaczony plusem jest Gmail. Po integracji z Google+ Hangouts, Google poinformował na swoim profilu o nowych kartach kontaktów.

Zmiany te obserwowałem od jakiegoś czasu na swoim koncie. Dziś są już dostępne dla wszystkich. Przede wszystkim, każdy kontakt, który mamy w swojej bazie adresów, a ma profil na G+, jest podlinkowany do niego. Widzimy też status w komunikatorze oraz możliwość rozmowy video.

Poniżej mamy bezpośredni dostęp do kręgów, do których dodaliśmy daną osobę. Jeśli nie ma akurat profilu na G+, oczywiście będziemy mieli możliwość "nawrócenia" danego osobnika i zaproszenia go do założenia takiego profilu, bezpośrednio z karty kontaktu.

Najciekawszą i najbardziej przydatną opcją, jak dla mnie, jest szybki dostęp do ostatniej korespondencji, również bezpośrednio z karty danego kontaktu.

Nie wiem na ile taka integracja, coraz głębsza, spowoduje napływ dodatkowych użytkowników do Google Plus, na pewno jednak jest jednym z czynników, które powodują powolny, ale nieustanny wzrost popularności tej sieci społecznościowej. Ostatnie dane pokazują 59% wzrost ruchu w USA w ciągu dwóch tygodni.

Nie zdziwię się, gdy następnym serwisem do jeszcze głębszej integracji będzie YouTube:).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleGmail