BlackBerry

Nie zapominajcie o BlackBerry - oni jeszcze mają coś w zanadrzu

Jakub Szczęsny
17

Teraz mówiąc "BlackBerry" myśli się właściwie o dwóch rzeczach. O fenomenalnym Passporcie, który nieco do góry nogami wywrócił to, jak powinien wyglądać phablet i fatalnej sytuacji niegdysiejszego giganta technologii mobilnych. Umówmy się, firma jest cieniem tego, co prezentowała jeszcze kilka lat t...

Teraz mówiąc "BlackBerry" myśli się właściwie o dwóch rzeczach. O fenomenalnym Passporcie, który nieco do góry nogami wywrócił to, jak powinien wyglądać phablet i fatalnej sytuacji niegdysiejszego giganta technologii mobilnych. Umówmy się, firma jest cieniem tego, co prezentowała jeszcze kilka lat temu i trudno mi znaleźć jakiekolwiek przesłanki, które pozwoliłyby mi twierdzić, że sytuacja może się kiedyś zmienić.

BlackBerry jednak nie składa broni i z najnowszych przecieków wynika, że zobaczymy następne urządzenia od jeżynek. Pierwszą taką jest następca Passporta, co oczywiście bardzo mnie cieszy i również nie jest dla mnie specjalnie dziwne. Wyżej pozwoliłem sobie wspomnieć, iż jest to urządzenie fenomenalne. Zamiast rozpływać się nad tym, jak kwestię obsługi Passporta rozwiązano w BlackBerry, najzwyczajniej w świecie polecę Wam bliższe zapoznanie się z tym kawałkiem sprzętu. Ekran w proporcjach 1:1 być może niezbyt nadaje się do obsługi multimediów, ale jest genialny w kontekście konsumowania treści. Stąd też kontynuacja tej serii była bardziej niż pewna.

W stosunku do poprzedniego modelu nie będzie większych rewolucji. W dalszym ciągu będzie to ekran 1:1 w rozdzielczości 1440 x 1440 pikseli. W środku zawiadować urządzeniem będzie Snapdragon 800, natomiast za funkcje fotograficzne odpowiadać ma m. in. tylna kamera o matrycy 13 MP z OIS. Aby urządzenie bezproblemowo wytrzymywało natłok pracy, producent umieści w nim akumulator o pojemności 3450 mAh. Spodziewamy się, że smartfon zostanie pokazany światu już 30 lipca.

Drugim modelem jest urządzenie oznaczone "P'9984". Biorąc pod uwagę zdjęcia, które wyciekły do Internetu, można spodziewać się telefonu stworzonego w kooperacji z Porsche. Futurystyczny styl klawiszy na klawiaturę QWERTY urządzenia wskazuje właśnie na to, że dla maniaków nieprzeciętnego designu zostanie stworzona specjalna edycja urządzenia.

Ostatnim urządzeniem, o którym dowiedzieliśmy się z przecieków jest BlackBerry Slider/Venice, który wygląda nieco podobnie do Torcha 9810. Tam znajdziemy 5,1 - calowy ekran QHD oraz ośmiordzeniowy procesor. Do zdjęć otrzymamy 16MP matrycę z tyłu i 5MP do selfie z przodu. Nad zasilaniem czuwać ma akumulator o pojemności 3650 mAh. Premiera urządzenia powinna nastąpić jesienią.

Grafika: 1, 2, 3, 4

Źródło: Phonearena

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

BlackBerryblackberry venice