To mnie drażni.

Nie uwierzycie, co ludzie wgrywają do sieci...

Grzegorz Ułan
Nie uwierzycie, co ludzie wgrywają do sieci...
27

Zaskakuje Was jeszcze popularność różnego rodzaju "konkursów" na Facebooku, gdzie za darmoszkę można dostać nowego iPhone? To spójrzcie na to, co ludzie wgrywają do internetu...

Jeden z użytkowników Wykop.pl, przewertował zawartość jednego z serwisów do wgrywania plików i znalazł w nim mnóstwo prywatnych danych, skanów i umów z danymi osobowymi.

Aż się włos na głowie jeży, ale cała zawartość serwisu dostępna jest też w Google, jeśli wyszukiwarka w serwisie nie zwraca dobrych wyników, bez problemu znajdziecie w Google wiele materiałów na temat osób, które skorzystały z tego serwisu.

Sam serwis reklamuje się w ten sposób:

Wygrywaj dokumenty i dziel się z innymi tym co naprawdę kochasz!
Docer to najlepsze miejsce polskim internecie na przechowywanie Twoich dokumentów w formatach tj. ['pdf', 'epub', 'rtf', 'doc', 'txt', 'mobi', 'docx', 'xls', 'pptx', 'xlsx']. Na pewno masz jakieś hobby! Nie czekaj tylko wgrywaj wszystkie dokumenty z nim związane i zarażaj swoją pasją innych!

Nie, to nie jest najlepsze miejsce do przechowywania dokumentów! Pewnie nie dotyczy to Was, ale może znajdziecie tam dokumenty swoich bliskich czy znajomych, i pomóżcie proszę im to usunąć. W pierwszej kolejności przez ich formularz kontaktowy.

Osobiście ciężko mi sobie wyobrazić powód, dla którego ludzie wgrywają takie rzeczy do nikomu nieznanego serwisu, pewnie przypadkowo na trafionego w sieci. Może Wy wiecie albo macie wiedzę, jak zapobiegać takiej bezmyślności? Mi już brakuje pomysłów.

Źródło: Wykop.pl via Niebezpiecznik.pl.

Photo: grinvalds/Depositphotos.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu