Acer

Nie tylko Android - Acer pokazał smartfon z WP i uniwersalną opaskę

Maciej Sikorski
Nie tylko Android - Acer pokazał smartfon z WP i uniwersalną opaskę
43

Pisałem już o nowych smartfonach Acera z platformą Android, czas na model z Windows Phone 8.1: Liquid M220. Acer nie zaprezentował telefonu z Windowsem 10, o którym plotkowano przed targami w Barcelonie, ale już sam wątek rozpoczęcia współpracy z Microsoftem (w segmencie smartfonów) brzmi ciekawie....

Pisałem już o nowych smartfonach Acera z platformą Android, czas na model z Windows Phone 8.1: Liquid M220. Acer nie zaprezentował telefonu z Windowsem 10, o którym plotkowano przed targami w Barcelonie, ale już sam wątek rozpoczęcia współpracy z Microsoftem (w segmencie smartfonów) brzmi ciekawie. Prócz smartfonów korporacja z Tajwanu przywiozła opaskę Liquid Leap+.

Acer Liquid M220

Model wyposażono m.in. w 4-calowy ekran o rozdzielczości 800x480 pikseli, dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 200 o taktowaniu 1,2 GHz oraz 512 MB pamięci operacyjnej i 4 GB pamięci wewnętrznej (możliwość rozszerzenia z pomocą karty microSD). Użytkownik może liczyć na dwa aparaty: główny 5 Mpix (dioda LED), przedni 2 Mpix oraz na akumulator o pojemności 1300 mAh. Model ma być dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i białej. Co ciekawe, pojawi się opcja zaktualizowania go do Windowsa 10.

Trudno uznać ten model za szczyt marzeń. To budżetowy produkt stworzony pewnie z myślą o rynkach wschodzących. W sprzedaży znajdziemy inne, lepsze smartfony, może nawet w lepszej cenie (produkt ma kosztować 80 euro, do sprzedaży trafi w kwietniu). To nie będzie bestseler, ale liczy się fakt, że Acer nawiązał współpracę z Microsoftem na nowym polu i chce produkować szeroki pakiet urządzeń z oknami. Z tego może wyjść coś naprawdę ciekawego.

Acer Liquid Leap+

Opaska tajwańskiego producenta współpracuje ze smartfonami z Windows Phone, Androidem oraz iOS (dedykowana aplikacja Acer Leap Manager). Produkt posiada 1-calowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości 128x32 pikseli oraz moduł Bluetooth. Odpowiada standardowi IPX7, dzięki czemu może przebywać na głębokości do 1 metra przez około pół godziny. Budowa urządzenia jest dość prosta, nie ma tu przycisków, ekran wkomponowano w gumową opaskę. Dostępne będą różne wersje kolorystyczne, opaska powinna pojawić się na rynku już w tym miesiącu w cenie około 80 euro.

Czy sprzęt wyróżnia się czymś na tle konkurencji? Raczej nie - znamy te funkcje z innych opasek: mierzenie przebytej odległości, krokomierz, licznik spalonych kalorii. Jest sterowanie odtwarzaczem muzycznym w smartfonie oraz opcje powiadomień z telefonu. Nie ma zatem rewolucji, ale też Acer nie przekonuje, że to gadżet naszpikowany innowacjami. Jest zwyczajnie, a przy tym dobrze.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hotmobilemwc 2015