Felietony

Nie taki gracz gruby, jak go malują

Paweł Książek
9

Gracz komputerowy to człowiek otyły, nieuprawiający sportu, niemający znajomych – poza tymi po drugiej stronie monitora. Na szczęście to tylko stereotypowa definicja. W rzeczywistości nie jest tak źle. Allplay.pl – portal społecznościowo – turniejowy wyszedł z ciekawą inicjatywą – chce pokazać, że n...

Gracz komputerowy to człowiek otyły, nieuprawiający sportu, niemający znajomych – poza tymi po drugiej stronie monitora. Na szczęście to tylko stereotypowa definicja. W rzeczywistości nie jest tak źle. Allplay.pl – portal społecznościowo – turniejowy wyszedł z ciekawą inicjatywą – chce pokazać, że nie taki gracz gruby, jak go malują.

Serwis zaprasza do swoich grup na endomondo, które można znaleźć pod nazwą Allplay&Neogear. Pomysłodawcy przygotowali dwie sekcje – dla ludzi lubiących biegać i dla tych, którzy sportowy tryb życia wolą prowadzić na rowerze.

Dzięki tej akcji orgazanitor chce pokazać, że społeczność nie tylko sporo godzin spędza przed komputerem, ale także uprawia sport. Aby zachęcić do uczestnictwa w swoim przedsięwzięciu, razem ze swoim partnerem dla najlepszych przygotował nagrody:

1. Słuchawki Qpad QH-85,

2. myszka Zowie EC2 Evo White,

3. podkładka Qpad CT Allplay edition

Na co dzień coraz więcej znajomych chwali się wynikami, jakie uzyskało w aplikacji endmondo. Akcja Allplaya jest świetną inicjatywą z dwóch powodów – nagrody zachęcają do uprawiania sportu oraz pokazuje, że gracze też się ruszają.

Takich przedsięwzięć w środowisku powinniśmy mieć więcej. Trzeba walczyć ze stereotypami. Przecież wielu z popularniejszych graczy na co dzień uprawia przeróżne sporty, odwiedza siłownię, gra w piłkę nożną czy tenisa.

Na powyższym zdjęciu widać Filipa „Neo” Kubskiego, jednego z najlepszych zawodników w historii Counter-Strike’a. Cała jego rodzina znana jest w e-sporcie, ale nie każdy wie, że Janusz – jego tata to świetny judoka, a Jędrzej – brat to zawodnik mieszanych sztuk walki.

Patrząc na innego znanego e-sportowca – Bartka „Bartasa” Tritta, wicemistrza świata w FIFA 12. Na co dzień biega także po prawdziwym boisku, grając w poznańskiej I lidze Red Box, gdzie walczy razem ze swoim managerem Michałem „Majkim” Dudko.

Bartas (trzeci od prawej) z Majkim (drugim od prawej) i Maciejem
Bartas (trzeci od prawej) z Majkim (drugim od prawej) i Maciejem "Maszokiem" Mikuskiem (pierwszym od lewej), adminem FIFA w ESL w ubiegłym roku awansowali do I Ligi Red Box.

Mamy też mniej znanych graczy, którzy grają w przeróżnych zespołach piłki nożnej. Są także wielokrotni medaliście mistrzostw Polski w badmintonie, po godzinach grający np. w League of Legends.

Filip Kubski zaangażował się w przedsięwzięcie jako sponsor nagród, jego tata jako organizator. Bartas z Majkim nie ukrywają, że planują wspólnie bawić się i rywalizować z pozostałymi graczami na arenie sportowej.

Pokażmy, że gracze to nie no life’y – jak wielu nas nazywa, ale także miłośnicy tradycyjnego sportu. Dołączmy do akcji Allplaya, która potrwa od 1 maja do 21 grudnia. Więcej szczegółów można znaleźć pod tym adresem.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Grye-sportallplay