Microsoft

[Kod błędu 9C59 - rozwiązanie] Nie potrafię zainstalować Internet Explorer 11

Grzegorz Ułan

Ci z Was, którzy śledzili moje dotychczasowe wpisy...

221

Nie da się, po prostu się nie da. Od rana, zaznaczę, że po formacie, próbuję zaktualizować system Windows 7. Od początku z problemami. Windows Update, po zainstalowaniu Service Packa 1 zaczął informować o pobraniu dodatkowych aktualizacji o wadze około 450MB. Za każdym razem z dwoma błędami, już nie...

Nie da się, po prostu się nie da. Od rana, zaznaczę, że po formacie, próbuję zaktualizować system Windows 7. Od początku z problemami. Windows Update, po zainstalowaniu Service Packa 1 zaczął informować o pobraniu dodatkowych aktualizacji o wadze około 450MB. Za każdym razem z dwoma błędami, już nie pamiętam kodu tego pierwszego, ale dotyczył Microsoft .NET Framework.

By go wyeliminować, skopiowałem kod błędu i wyszukałem w Google, że trzeba odinstalować wszystkie jego wcześniejsze wersje. Skorzystałem w tym celu z .NET Framework Setup Cleanup Utility. Pozbyłem się tym samym jednego błędu, pozostał drugi. Okazało się, po tej samej procedurze, że dotyczył aktualizacji Internet Explorera 11. Aby wyeliminować i tu inne ewentualności, zaktualizowałem wszystko inne w Windows Update prócz tego.

Teraz zobaczcie po kolei według moich działań, co mnie spotkało:)

Tu polecali odinstalowanie aktualizacji do poprzednich wersji Internet Explorera, nie znalazło mi niczego.

I teraz najciekawsze, co my tu mamy? Internet Explorer 11

A tu co mamy? Internet Explorer 8...

Zrobiłem wszystko, co sugerowały porady odnośnie tego kodu błędu. Odpuszczam, ale sam fakt takich problemów przy zwykłej aktualizacji rodzimej przeglądarki Microsoftu zastanawia. Podejrzewam, że Windows Update nie znajduje opcji odinstalowania poprzedniej wersji Internet Explorera o numerze 8. Zapewne da się to zrobić jeszcze jakimiś bardziej skomplikowanymi działaniami użytkownika, ale zapewne wielu z Was, też by odpuściło już w tym momencie. Na szczęście mi nie jest to do niczego potrzebne, korzystam z Google Chrome, ale i tak uparcie próbowałem, bo nie rozumiem dlaczego i skąd takie problemy ze zwykłą aktualizacją. Może Wy wiecie?

Aktualizacja - rozwiązanie problemu 20.05.2012 9:30

Na początek dziękuję wszystkim za próby pomocy w rozwiązaniu problemu. Niestety po instalacji kilku programów, fixitów ze stron suportu Microsoftu, problem nadal był ten sam. Rozwiązanie znalazłem na stronach Yahoo!. Wprawdzie dotyczył aktualizacji do IE10, ale przy poprawce w numeracji zadziałało i w przypadku IE11.

Wystarczy uruchomić cmd.exe i wkleić ten kod (zamiast cyfry 11 dajemy interesującą nas wersję IE):

FORFILES /P %WINDIR%\servicing\Packages /M Microsoft-Windows-InternetExplorer-*11.*.mum /c "cmd /c echo Uninstalling package @fname && start /w pkgmgr /up:@fname /norestart"

Po zatwierdzeniu enterem zamykamy okno i uruchamiamy osobną instalację przeglądarki, po ściągnięciu ze stron MS. Restart i po kłopocie. Podmieniam tytuł na rozwiązany problem z podanym kodem błędu, może komuś się przyda w przyszłości przy podobnym problemie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hot