Mobile

Nie podoba Ci się plastik w Lumii 950? Czekaj na 850!

Jakub Szczęsny
Nie podoba Ci się plastik w Lumii 950? Czekaj na 850!
52

W trakcie testów w redakcji Antyweb jest Lumia 950 - wstępnie opisaliśmy ją dla Was tutaj. Natomiast portfolio Microsoftu w nowej generacji urządzeń jest cokolwiek niepełne - brakuje bowiem "mocnego średniaka" na miarę trzech poprzednich Lumii z serii 8XX. 800 i 820 były jednymi z bardziej udanych t...

W trakcie testów w redakcji Antyweb jest Lumia 950 - wstępnie opisaliśmy ją dla Was tutaj. Natomiast portfolio Microsoftu w nowej generacji urządzeń jest cokolwiek niepełne - brakuje bowiem "mocnego średniaka" na miarę trzech poprzednich Lumii z serii 8XX. 800 i 820 były jednymi z bardziej udanych telefonów Lumia, 830 urzekała designem i rozczarowywała podzespołami, Lumia 850... może w sumie pójść podobną drogą. Choć nie musi.

Z poprzednią Lumią był ten problem, że... specyfikacja rozczarowywała mimo przepięknej wręcz konstrukcji urządzenia. Smuklejsza, nieco lżejsza od Lumii 930 z po prostu dobrym aparatem fotograficznym, z dobrej jakości ekranem. Jednak w takiej konfiguracji początkowo nieco za droga. Jeśli Lumii 850 uda się choć trochę naprawić błędy poprzedniczki, to będzie naprawdę dobrze. A tymczasem - nowa generacja mocniejszej, średniej propozycji w portfolio Microsoftu może ponownie okazać się dużo ładniejsza od najważniejszego urządzenia w ofercie.

Lumia 850 według informacji udostępnionych przez OnLeaks (pochodzących jak wspomina - z bardzo wiarygodnego źródła powiązanego z Microsoftem), 850-ka ma wystartować z dużo większym ekranem od... Lumii 950. Urządzenie ma być nawet nieco większe od 950 XL i przy okazji nieco cieńsze. Spodziewamy się, że model nie zaoferuje większego ekranu niż phabletowa odmiana flagowca.

Render oparto na szkicach, nad którymi pracuje Microsoft. Jednak jeśli o Lumię 850 chodzi, mamy jedynie nadzieję, że nie będzie ona wymagała od użytkowników zbyt dużych kompromisów - rzecz jasna jeśli chodzi o specyfikację techniczną. Oby nie zostały powtórzone błędy poprzedniej generacji urządzenia z serii 8XX - wtedy oczywiście przyznano, że 830-ka czaruje wyglądem, ale podzespołami... raczej nie.

Grafika: 1

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu