Microsoft

Nie jeden, a dwa Surface'y - to powinniśmy zobaczyć już 6 października

Jakub Szczęsny
Nie jeden, a dwa Surface'y - to powinniśmy zobaczyć już 6 października
35

Konferencja Microsoftu w Nowym Jorku będzie szczególna nie tylko ze względu na urządzenia, które zostaną tam zaprezentowane. Przede wszystkim należy myśleć o Windows 10 Mobile, który będzie prawdziwym sprawdzianem dla "nowego Microsoftu", który formuje się już od pewnego czasu. Wiemy o tym, że na ko...

Konferencja Microsoftu w Nowym Jorku będzie szczególna nie tylko ze względu na urządzenia, które zostaną tam zaprezentowane. Przede wszystkim należy myśleć o Windows 10 Mobile, który będzie prawdziwym sprawdzianem dla "nowego Microsoftu", który formuje się już od pewnego czasu. Wiemy o tym, że na konferencji pojawią się nowe Lumie, zaprezentowana zostanie mobilna dziesiątka. Co z nowymi Surface'ami?

Surface Pro 4 jeszcze większy

Mamy na rynku duże tablety od Apple - Pro oferuje aż 12,9 przekątnej ekranu i jeżeli ktoś uważa, że jest to mało... powinien szybko zweryfikować swój osąd biorąc takie urządzenie do ręki. To prawdziwe monstrum jak na urządzenie mobilne, ale i nowe szanse dla konkretnych scenariuszy wykorzystania urządzenia. Jak dobrze pamiętacie, iPad Pro ustanowił przy okazji nową klasę aplikacji dla iOS, gdzie znajdą się głównie propozycje profesjonalne, pozwalające na zaawansowane aktywności związane z urządzeniem mobilnym.

Surface Pro 3 jest tylko niewiele mniejszy - w tym urządzeniu świeci do nas 12-calowy ekran i jeden z wariantów od poprzednika tym aspektem różnic się nie będzie. Druga wersja Surface Pro 4 natomiast zaoferuje już 14 cali przekątnej ekranu i tutaj będziemy mieć do czynienia już z kompletnym monstrum. Urządzenie to zaoferuje również rozdzielczość ekranu na rozsądnym poziomie (1440 x 2160 - 185 ppi). Co ciekawe, taka wielkość ekranu nie pociągnie za sobą zbytniego "napompowania" urządzenia, Surface Pro 4 ma się objawić z minimalnymi ramkami. Specyfikacja nowej generacji Surface'ów ma kontynuować wizję "najlepszego urządzenia z Windows", a do tego potrzebne będą oczywiście najlepsze podzespoły - wśród nich znajdą się do 16 GB pamięci RAM, chiset Intela - Skylake Core. Oczywiście, urządzenie będzie pracować już na Windows 10.

Phonearena powołując się na własne źródła podaje, że Microsoft nie chce namieszać w akcesoriach dostępnych dla tego urządzenia, zatem nowa generacja powinna być kompatybilna z tymi, które przeznaczono starszej generacji. To oznacza, że ci, którzy przesiądą się na nowsze sprzęty nie będą narzekać na fakt, że czekają ich kolejne, niezbyt miłe wydatki.

Oczywiście, wraz z tym urządzeniem powinniśmy zobaczyć również nowy rysik N-Trig - od firmy, którą Microsoft pozyskał, by zaoferować wraz ze swoimi urządzeniami dodatkowe akcesoria wspomagające pracę. Zresztą, fakt iż wraz z nowym Surface pojawi się rysik jest absolutnie przesądzony choćby z tego powodu, że Microsoft Edge w trybie notatek wręcz wymaga używania rysika.

Pytanie tylko, czy Microsoft da radę pokonać wysoko postawioną przez siebie poprzeczkę. Surface Pro 3 to naprawdę świetne urządzenie i może się okazać, że będziemy mieć do czynienia z bardzo subtelną ewolucją tego sprzętu. Jednak ja jestem raczej o to spokojny. Gigant wie, że po piętach depczą mu inni producenci podobnych urządzeń - Dell, VAIO, a także Apple, który zaproponował swój sprzęt skierowany do profesjonalistów.

Bądźcie z nami już we wtorek, gdzie będziemy dla Was relacjonować wydarzenia z Nowego Jorku - zobaczymy nowe topowe Lumie, drugą generację Microsoft Band, Windows 10 Mobile i oczywiście nowe Surface'y!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu