Amazon

Nie jeden, a dwa nowe modele Kindle Paperwhite 5!

Konrad Kozłowski
Nie jeden, a dwa nowe modele Kindle Paperwhite 5!
28

Amazon pokazał nową wersję czytnika Kindle Paperwhite 5. A w nim pojawiają się spore zmiany względem poprzednika i doczekaliśmy się dwóch wersji!

Kindle Paperwhite nie bez przyczyny jest najchętniej wybieranym modelem z oferty Amazona - łączy w sobie najbardziej pożądane cechy i funkcje, a jego cena pozostaje atrakcyjna. Nowy Paperwhite odpowiada na część niespełnionych oczekiwań klientów, więc chyba szykuje nam się hit.

Kindle Paperwhite 5 - co nowego?

Kindle Paperwhite 5 jest nieco większy i posiada delikatnie większy ekran - przekątna 6,8 cala zamiast dotychczasowych 6 cali - o współczynniku PPI na poziomie 300 (wciąż wysoki). Wyposażony jest w 17 diod podświetlających (co ma przełożyć się na 10% więcej światła) i regulację barwy światła, ramki po bokach i u góry są nieco smuklejsze, natomiast niezmienna pozostaje klasa wodoodporności. Wymieniono też starutkie microUSB na USB-C, co chyba dla wszystkich jest najbardziej wyczekiwaną nowością. Zwiększono nawet pojemność baterii, która ma zapewnić działanie przez 10 tygodni bez ładowania. Cena takiego modelu to 689,99 zł na Amazon.pl. Co ciekawe, dostępny jest też droższy, nieco lepszy model Kindle Paperwhite 5 Signature Edition.

Kindle Paperwhite 5

Kindle Paperwhite 5 Signature Edition - czym się różni?

Czytając ten akapit miejcie na uwadze wszystko, co znalazło się powyżej, bo Signature Edition to kilka dodatków za nieco wyższą cenę. Tutaj również otrzymujemy nieco większy ekran o tej samej specyfikacji, co podstawowy model, ale od razu zauważalna nowość to czujniki do automatycznej regulacji poziomu jasności. Zgodnie z przeciekami pojawia się też ładowanie bezprzewodowe Qi. Dla niektórych istotne będzie to, że dostępna jest bardziej pojemna pamięć (32 GB zamiast 8 GB).

Wygląda na to, że po ostatnich wyprzedażach - gdy Amazon starał się opróżnić magazyny z pozostałych egzemplarzy Paperwhite'a 4 - dość szybko poznamy następcę. Czy jest to spodziewana aktualizacja? Najwięcej wyczekiwanych zmian przyniosła chyba 4. generacja modelu, natomiast teraz podstawowy model będzie delikatnym szlifem, ale to wciąż bardzo kuszące funkcje. Pytanie więc brzmi, czy klienci będą zainteresowani dodatkowymi funkcjami Signature Edition  będą skłonni dopłacić za większą pamięć, czujniki oraz bezprzewodowe ładowanie, bo cena to 869,99 zł na Amazon.pl, więc mamy 180 zł różnicy. Przedsprzedaż już ruszyła online.

 

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu