Windows

Nie dostałeś pierwszej kompilacji Windows 10 dla telefonów? Sprawdź dlaczego

JS
Jakub Szczęsny
58

Tuż po ogłoszeniu startu programu wstępnych testów Windows 10 dla telefonów w programie Windows Insider wiele osób bardzo mocno zawiodło się - głównie z tego powodu, że flagowce nie otrzymały możliwości instalacji nowych okienek. W pierwszym buildzie załapały się modele od półki średniej - niższej d...

Tuż po ogłoszeniu startu programu wstępnych testów Windows 10 dla telefonów w programie Windows Insider wiele osób bardzo mocno zawiodło się - głównie z tego powodu, że flagowce nie otrzymały możliwości instalacji nowych okienek. W pierwszym buildzie załapały się modele od półki średniej - niższej do półki średniej - wyższej (630, 635, 730, 830). Najmocniejsze modele zostały w tym wypadku pominięte i to nie bez powodu. Ten wydaje się być naprawdę ważny.

Aby móc zainstalować Windows 10 dla telefonów na naszym urządzeniu potrzebna jest odpowiednia wielkość partycji systemowej, która w przypadku wyższych modeli jest po prostu zbyt niska i instalacja nie zostałaby zakończona powodzeniem. Wspomniany wymóg spełniają wszystkie urządzenia, na których zadebiutowała nowa odsłona mobilnego Windows. Mocniejsze urządzenia mają mniej miejsca na wspomnianej partycji - głównie z tego względu, że przeznaczony dla nich Windows Phone 8.1 jest nieco "mniejszy".

A sam Windows 10 dla telefonów jest już nieco większy od "ósemki". Stąd Microsoft pracuje nad rozwiązaniem pod nazwą "partition stitching". Oznacza to nie mniej, nie więcej niż to, że Microsoft wdroży rozwiązanie, które pozwoli na dynamiczną zmianę miejsca na partycji systemowej - przeznaczonej właśnie dla mobilnego systemu operacyjnego.

Zapewne dla członków programu Windows Insider zainteresowanych Windows 10 zostanie udostępniona aktualizacja, w drodze której zostanie wdrożone do systemu rozwiązanie, które pozwoli na rozszerzenie potrzebnej do instalacji systemu partycji. Nie wiadomo niestety, kiedy można się spodziewać takiej poprawki i jakie urządzenia ją otrzymają w kolejnym rzucie Windows Insider. Nie jest też jasna sytuacja drugiej generacji Lumii - wiadomo, że telefony (x2x) również dołączą do programu, jednak nie wiadomo kiedy. Obstawiam, że one także borykają się z problemem zbyt małej ilości miejsca na wspomnianej wyżej partycji.

Grafika: 1, 2

Źródło: Microsoft

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu