Microsoft

Windows 10 TP trafia na pierwsze smartfony!

KK
Konrad Kozłowski
132

Stało się. Po kilku dniach spekulacji, oczekiwań i wróżeń z fusów, a także zagadek, Windows 10 Technical Preview zostaje udostępniony dla pierwszych smartfonów. Linia urządzeń nie robi wrażenia, choć nie zabrakło niespodzianek. Nie znajdziemy na niej topowych modeli Lumia, co jest największym zaskoc...

Stało się. Po kilku dniach spekulacji, oczekiwań i wróżeń z fusów, a także zagadek, Windows 10 Technical Preview zostaje udostępniony dla pierwszych smartfonów. Linia urządzeń nie robi wrażenia, choć nie zabrakło niespodzianek. Nie znajdziemy na niej topowych modeli Lumia, co jest największym zaskoczeniem.

Pełna lista wspieranych w tym momencie telefonów prezentuje się następująco:

  • Lumia 630
  • Lumia 635
  • Lumia 636
  • Lumia 638
  • Lumia 730
  • Lumia 830

Jeżeli jesteście posiadaczami jednego z tych modeli i korzystacie z Windows Phone 8.1, jedyne co stoi między Wami a testową wersją Windows 10 to aplikacja przeznaczona dla tzw. Insiderów (więcej informacji w tym wpisie). Po zainstalowaniu jej na Waszym smartfonie możliwe będzie zainstalowanie testowej wersji systemu i bezpieczny powrót do stabilnego wydania Windows Phone 8.1.

Warto jednak przypomnieć, że jest to bardzo, bardzo wczesna wersja systemu i nie jest rekomendowanie używanie tego wydania w normalnych, codziennych warunkach. Głównymi nowościami dostępnymi Windows 10 Technical Preview są aplikacje uniwersalne kalendarza, aparatu, zdjęć i wiadomości. Do przetestowania są także nowa, znacznie bardziej uporządkowana i przejrzysta aplikacja ustawień i centrum powiadomień ze skrótami do najczęściej używanych funkcji.

Jeżeli należycie do grona szczęśliwców, podzielcie się swoimi spostrzeżeniami i opiniami w komentarzach, zapraszamy do dyskusji!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MicrosofthotmobileWindows 10