Komunikatory

Niby nic wielkiego ale WhatsApp na komputerze nareszcie ma sens

Konrad Kozłowski
Niby nic wielkiego ale WhatsApp na komputerze nareszcie ma sens
11

Opisując aplikację Messenger for Desktop stwierdziłem, że jej powstanie było tylko i wyłącznie kwestią czasu. To samo czekało również WhatsAppa, który już dłuższy czas temu, znacznie wcześniej niż Messenger.com, trafił do użytkowników. Po sukcesie pierwszej aplikacji nadszedł jednak czas i na WhatsA...

Opisując aplikację Messenger for Desktop stwierdziłem, że jej powstanie było tylko i wyłącznie kwestią czasu. To samo czekało również WhatsAppa, który już dłuższy czas temu, znacznie wcześniej niż Messenger.com, trafił do użytkowników. Po sukcesie pierwszej aplikacji nadszedł jednak czas i na WhatsApp for Desktop.

Nie mogło być inaczej, WhatsApp for Desktop to również widok webowy "opakowany" w zwykłą aplikację. W kwestii interfejsu i samego mechanizmu działania nie doświadczymy więc tu żadnych zmian czy nowości względem strony otwierane w jednej z kart przeglądarki, lecz ma to kilka solidnych zalet. Po pierwsze, wszystkie ewentualne nowinki będą pojawiać się automatycznie, bez potrzeby aktualizacji aplikacji, gdyż wszystko będzie się działo po stronie serwera.

Po drugie, używając z WhatsApp for Desktop nie musimy korzystać z przeglądarki internetowej, co na przykład w moim przypadku oznacza możliwość całkowitego zamknięcia Chrome (bez pozostawiania działania aplikacji w tle). Podobny rezultat można by osiągnąć otwierając stronę WhatsAppa w osobnym oknie, jako "aplikacja", rzeczywiście, ale jest coś, czegoś w ten sposób nie uzyskamy.

WhatsApp for Desktop oferuje natywne powiadomienia dla systemów Windows, Linux i OS X zupełnie jak Messenger for Desktop. Na Windows 8 bardzo spodobało mi się wykorzystanie powiadomień systemowych, które obecną są naturalnie w Messenger for Desktop - a to tylko pokazuje jak bardzo ambitnie podchodzi do projektu jego autor cały czas ulepszając aplikacje, na przykład dodając inne niż domyślny widok (zmiana koloru tła). Dodatkowo, aplikacja może uruchamiać się przy starcie systemu, więc nie musimy o tym wcale pamiętać i błyskawicznie możemy odbierać oraz wysyłać wiadomości. Ze względu na ograniczenia WhatsAppa, aplikacja również napotka pewne limity, na przykład brak wsparcia dla użytkowników komunikatora na iPhone.

Zainteresowanych odsyłam na bardzo fajnie przygotowaną oficjalną stronę aplilacji WhatsApp for Desktop.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

komunikatorydesktopWhatsapp