Google

Nowe Hangouty równie dobre na Windowsie, OS X i innych

Konrad Kozłowski
Nowe Hangouty równie dobre na Windowsie, OS X i innych
21

A jednak Google nie zamierzało poczekać nawet tygodnia dłużej, by zaprezentować nowe Hangouty na zbliżającej się konferencji I/O. O tym, co nowego pojawi się w kolejnej wersji pisaliśmy na początku maja, ale to dzisiaj każdy chętny może pobrać nową wersję komunikatora w postaci aplikacji dla przeglą...

A jednak Google nie zamierzało poczekać nawet tygodnia dłużej, by zaprezentować nowe Hangouty na zbliżającej się konferencji I/O. O tym, co nowego pojawi się w kolejnej wersji pisaliśmy na początku maja, ale to dzisiaj każdy chętny może pobrać nową wersję komunikatora w postaci aplikacji dla przeglądarki Chrome.

Dobrą wiadomością dla każdego z użytkowników, którzy docenili wcześniej wprowadzony interfejs oparty o dymki czatu, jest to, że Google z niego zupełnie nie zrezygnowało. Nowy, dwukolumnowy widok jest opcjonalny i można go uaktywnić wyłączając przezroczysty interfejs w ustawieniach aplikacji. Wtedy, lewa kolumna zawiera listę konwersacji, zaś po prawej stronie możemy swobodnie rozmawiać z innymi osobami. W tym trybie Hangouty są po prostu komunikatorem otwartym w osobnym oknie.

A wszystkie te zmiany spowodowane są... niedopracowaniem poprzedniego wydania aplikacji dla systemu OS X, gdzie dymkowy interfejs nie prezentował się tak okazale jak na Windowsie. W ten sposób wilk pozostał syty, a owca cała, bo użytkownicy "okienek" posiadają teraz możliwość wyboru bardziej dogodnego dla nich widoku, a posiadacze Maców nie sa skazani na interfejs rodem z aplikacji w fazie alpha. Zadziwiający jest jednak dla mnie brak konsekwencji Googlersów - ikona "hamburgera" jest przecież powszechnie używana do wysuwania bocznego panelu, tymczasem w aplikacji Hangoutów powoduje bezpośrednie przekierowanie do ustawień.

Nie mniej bardzo miło ogląda się ciągle rywalizujące ze sobą o użytkowników serwisy, które coraz częście nie realizują własnych, niejednokrotnie zupełnie oderwanych od rzeczywistości i niezwiązanych z potrzebami użytkowników wizji, lecz wsłuchują się w ich opinie i wdrażają nowości, które zaadresowane są ich oczekiwaniom. A to tylko dobrze rokuje przed przyszłotygodniową konferencją Google I/O 2015, z której oczywiście na Antyweb będziecie mogli przeczytać relację, zapraszam już dzisiaj.

Google Hangouts w Chrome Web Store.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu