Android

Nexus Launcher to teraz Pixel Launcher. Możecie go już pobierać i testować [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Nexus Launcher to teraz Pixel Launcher. Możecie go już pobierać i testować [prasówka]
16

Kilka tygodni temu do sieci wyciekł launcher, który miałby być domyślnym w nowych Nexusach. Teraz okazuje się, że aplikacja nosi nazwę Pixel, a to zarazem potwierdzenie, że kolejnych smartfonów z serii Nexus nie zobaczymy.

Pixel Launcher

Nexus Launcher to teraz Pixel Launcher. Do sieci wyciekły pliki aplikacji, a więc tak naprawdę każdy może ją ręcznie zainstalować i przetestować. W porównaniu z poprzednią wersją, zmieniło się stosunkowo niewiele. W dalszym ciągu szuflada z aplikacjami jest wywoływana za pomocą gestu, a wyszukiwarka Google ma postać ikonki "przymocowanej" do lewej krawędzi ekranu. Nie zabrakło też na stałe wtopionego widżetu z bieżącą datą.  Pozostałe zmiany to głównie kosmetyka - mniejsze ikony aplikacji, a także współpraca z kalendarzem Google'a, na którego ikonie pojawia się bieżąca data.

Pojawienie się Pixel Launchera oznacza, że nowych Nexusów może tak naprawdę nie być, o czym pisaliśmy jakiś czas temu. Z drugiej strony ta aplikacja może być jedynie zmodyfikowaną wersją przeznaczoną na tablety Pixel C. Trudno jednoznacznie stwierdzić.

Dłuższe tweety już od 19 września

Twitter wydłuża tweety. Już od 19 września, jak podaje The Verge, treści takie, jak nazwy użytkowników, cytowane posty, wideo, obrazki, GIF-y itp. nie będą zmniejszały liczby znaków, jakie jeszcze możemy wpisać. To oznacza, że odpowiedzi, komentarze do multimediów i podpisy będą mogły być po prostu dłuższe. Wszystko wskazuje na to, że linki w dalszym ciągu będą traktowane "po staremu", co w pewnym stopniu ogranicza pole do popisu. Warto też zaznaczyć, że nie jest to ofcjalna zapowiedź Twittera, a więc sporo jeszcze w tej kwestii może ulec zmianie.

Razer uruchamia fundusz inwestycyjny, by wspierać VR

Razer utworzył fundusz inwestycyjny, który ma przeznaczyć kwotę 30 mln dolarów na wspieranie inicjatyw i przedsięwzięć związanych z wirtualną rzeczywistością w gamingu. Firma chce w ten sposób nawiązywać współpracę z młodymi startupami, które poza pieniędzmi otrzymałyby również dostęp do 20-milionowej bazy użytkowników. W strukturach Razera już powstaje jeden projekt związany z VR - są to budżetowe gogle OSVR, których siłą ma być niska cena oraz otwarty kod źródłowy.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu