Netflix

Netflix naprawia profile dzieci, ale to nadal za mało. Oto dwie nowe funkcje

KK
Konrad Kozłowski
0

Netflix wprowadza dwie nowe funkcje z myślą o młodszych widzach. To także powód do zadowolenia dla rodziców.

Ranking TOP 10 na profilu dziecięcym

Rankingi TOP 10 sprawiają, że wiele osób bardzo szybko podejmuje decyzję o tym, co obejrzeć jako następne, a same zestawienia to fajny sposób na poznanie gustu i trendów wokół globu. TOP 10 zdradzają, jakie tytuły mają największą oglądalność, a podziały na regiony oraz filmy i seriale sprawiają, że są one dokładniejsze.

W 9. sezonie Dextera wrócą kluczowe postacie? Oto, co wiemy

Do tej pory omijana była jednak nieco inna kategoria, w której powinien być obecny ranking TOP 10, a mowa oczywiście o profilach dziecięcych. Ze względu na ich specyfikę, czyli działające ograniczenia i filtry, rankingi TOP 10 powstają nieco inaczej, niż w przypadku ogólnych profili. Netflix nadrabia jednak tę zaległość właśnie teraz i zapowiada wdrożenie rankingów TOP 10 na profilach młodszych widzów. Będzie ona prezentować najpopularniejsze w danym kraju tytuły dostępne na Netflix, dopasowane do preferencji wiekowych wybranych dla konta - czytamy w komunikacie.

Drugi sezon Wiedźmina zadebiutuje na Netflixie już w grudniu!

Newsletter Netfliksa na temat profilu dzieci

Nie mniej ciekawie zapowiada się druga z nowości, czyli biuletyny wysyłane w postaci newsletterów. Jest to oczywiście mailing z podsumowaniem dla profilu dziecka, który bierze pod uwagę aktywność na konkretnym profilu przy dobieraniu kolejnych rekomendacji. Mail oczywiście wpływa na skrzynkę odbiorczą jednego z rodziców, adres na który zarejestrowane jest konto, a wewnątrz wiadomości znajdą się między innymi:

  • Rekomendacje przygotowane na podstawie ulubionych filmów, seriali i programów dziecka
  • Kolorowanki do druku i zabawy inspirowane postaciami z filmów i seriali wybieranych przez młodego widza
  • Najbardziej trafione tematy do rozmów z dzieckiem, bazującą na kategoriach programów, które dziecko ogląda najchętniej (np. naukowe, o przyjaźni)
  • Wskazówki dotyczące korzystania z profilu “Dzieci” w serwisie Netflix

Mnogość nowych tytułów w lipcu na Netflix. Znamy wszystkie premiery!

W ten sposób rodzice będą mogli lepiej poznać zainteresowania i preferencje swoich dzieci, by na tej podstawie nawet samemu dobierać ciekawsze tytuły do obejrzenia.

Netfliksie, czekamy na więcej

Bardzo liczymy na to, że ten ruch jest tylko początkiem zmian na Netflix, które nadejdą w najbliższej przyszłości. W przypadku profili dzieci, wzorem wielu innych usług i platform, dodane mogą być też funkcje ograniczania czasu oglądania, automatycznych raportów z podsumowaniem listy tytułów obejrzanych przez dzieci, a także wyznaczenia godzin dostępu do serwisu.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu