Akcja Partnerska

Netflix na Internecie Domowym w T-Mobile

TP
Tomasz Popielarczyk
36

Od kilku tygodni podstawowym łączem w naszym biurze jest usługa internetu domowego od T-Mobile. Jedną z pierwszych prób, jakiej postanowiliśmy go poddać, było podłączenie dużej liczby urządzeń i uruchomienie na nich Netfliksa. Co z tego wyniknęło?

Skoro T-Mobile reklamuje swój internet jako domowy, powinien on z powodzeniem sprawdzić się podczas odtwarzania filmów z platform VOD oraz YouTube’a. Była to pierwsza myśl po podłączeniu routera w naszym biurze.

Nasze miejsce pracy to kilkanaście urządzeń. Mamy telewizor z Androidem, kilka komputerów i smartfony. Są też mniej konwencjonalne urządzenia, jak drukarka 3D, drukarka laserowa ze skanerem itp. Aby zwiększyć nasz potencjał netfliksowy, wstawiliśmy do biura dodatkowy sprzęt – dwa telewizory z Androidem i Tizenem. Na obu oczywiście zainstalowaliśmy aplikacje Netfliksa.

Zaczęliśmy delikatnie – uruchomiliśmy streaming w jakości HD na jednym z komputerów. Wszystko działało bez zarzutu. Chwilę później dołożyliśmy drugi. T-Mobile ciągle dawał sobie z nim radę. Na telewizorach zalogowaliśmy się na drugie konto i również uruchomiliśmy dwa streamingi. Router nawet się zbytnio nie nagrzał. W ten sposób w jednym pomieszczeniu mieliśmy seans Black Mirror, Narcos, Defenders i House of Cards. Od przybytku głowa nie boli…

Poszliśmy o krok dalej. Do naszego zestawu dołożyliśmy dwa smartfony i dwa kolejne seriale. Tu już zaczęły się pojawiać pierwsze problemy (w końcu to w sumie 6 urządzeń odtwarzających filmy HD jednocześnie). Buforowanie zajmowało więcej czasu, a streaming na poprzednich urządzeniach stracił na jakości. Mimo wszystko, po kilku minutach wszystko wróciło do normy. Dalej oglądaliśmy w szóstkę Netfliksa.

To oczywiście dość symboliczna próba, której efekty są uzależnione od wielu czynników. Chcieliśmy jednak się przekonać, jak zachowa się internet domowy od T-Mobile w sytuacji tak dużego obciążenia. Na próbę dołożyliśmy do tej szóstki jeszcze teledysk z YouTube, ale niestety jego odtworzenie było już problematyczne. I trudno się dziwić – przy siedmiu filmach wysiadłyby pewnie również niektóre łącza kablowe.

Czy da się oglądać Netfliksa na internecie domowym T-Mobile? Jasne, że tak! Czy da się to robić całą rodziną? Owszem! A razem z sąsiadami? Również! To pozytywne zaskoczenie, że usługi internetu bezprzewodowego rozwinęły się na tyle, by sprawdzać się w różnych zastosowaniach.

Zachęcam też do zajrzenia do artykułu o liczbie pobranych danych na tym łączu. Udało się nam przekroczyć 350 GB i nie uświadczyliśmy żadnego "lejka".

-

Materiał powstał we współpracy z T-Mobile

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: