Mobile

Netflix z dwiema nowymi funkcjami. Jedna z nich powinna być od zawsze

KK
Konrad Kozłowski
15

Aplikacje mobilne Netfliksa mogą być wzorem dla pozostałych platform VOD, ale to nie oznacza, że są wolne od wad. Jedna z nich została nareszcie naprawiona, a na dodatek otrzymaliśmy coś jeszcze.

Spoglądając na konkurencję Netfliksa, czy to z korzeniami amerykańskimi czy z naszego regionu, trudno mi wskazać drugą tak dopracowaną platformę. Netflix sam zapracował na taką opinię i jeśli cokolwiek miałoby mnie dziś dziwić to to, że mało kto z rywali potrafi zrobić to samo. Używając aplikacji mobilnych innych serwisów VOD z łatwością wskazuję niedoróbki, problemy lub braki. Oczywiście nie jest tak, że będąc liderem, Netfliksowi nie można nic zarzucić. Jestem zdziwiony, że dopiero teraz funkcja udostępniania pojawia się w aplikacjach mobilnych, ale lepiej późno, niż wcale, prawda?

Łatwe udostępnianie filmów i seriali w aplikacji Netflix

Podczas przeglądania oferty serwisu zauważyłem dzisiaj nowy przycisk, który znajduje się pomiędzy oceną (kciuk w górę lub w dół), a opcją pobierania filmu do pamięci urządzenia. Netflix oznaczył go nawet w widoczny sposób, bym w żadnym wypadku nie przegapił jego dodania. Czy to koniec wysyłania znajomym i bliskim osobom zrzutów ekranu z tytułami, którymi chcemy ich zainteresować? Niektórzy na pewno nadal będą woleli tę metodę dzielenia się polecanymi filmami i serialami, ale jeśli chcecie ułatwić drugiej osobie dotarcie do danej pozycji, to możecie już im wysłać bezpośredni link, który otworzy się w aplikacji Netfliksa (jeśli jest zainstalowana).

Nowa sekcja Wkrótce w mobilnym Netfliksie

Druga z nowości to dodatkowa sekcja "Wkrótce" znajdująca się na samym środku paska nawigacyjnego u dołu ekranu. Na samym szczycie znajdują się skrót do powiadomień, zaś poniżej lista z kartami opowiadającymi nam o nadchodzących premierach Netfliksa. Są to oczywiście rekomendacje personalizowane, więc dobrane na podstawie aktywności na Waszym koncie (profilu). Z tego miejsca możecie dodać przypomnienie (aplikacja wyśle powiadomienie, gdy film lub serial stanie się dostępny do oglądania), a także udostępnić link do tytułu innym.

Nowości są już dostępne w aplikacji Netflix na iOS oraz Androidzie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: