Felietony

Netbook - po kilku dniach testów nadal uważam, że to świetny sprzęt

Grzegorz Marczak
Netbook - po kilku dniach testów nadal uważam, że to świetny sprzęt
37

Po świętach postanowiłem sobie zrobić dodatkowy prezent i zakupiłem Netbook Assus PC1000 - muszę przyznać, że po tych kilku dniach intensywnego testowania oraz przyzwyczajania się do tego małego urządzenia jestem nim zachwycony. Dlaczego mimo iż mam teoretycznie mobilnego laptopa zdecydowałem się...

Po świętach postanowiłem sobie zrobić dodatkowy prezent i zakupiłem Netbook Assus PC1000 - muszę przyznać, że po tych kilku dniach intensywnego testowania oraz przyzwyczajania się do tego małego urządzenia jestem nim zachwycony.
Dlaczego mimo iż mam teoretycznie mobilnego laptopa zdecydowałem się na zakup Netbooka? Przede wszystkim sporo czasu spędzam poza domem - nie zawsze ciągam ze sobą laptop ale bardzo często okazuje się, że jest on mi potrzebny. Netbooka mogę zabrać praktycznie wszędzie i na wszelki wypadek. Kolejna sprawa to co innego jest nosić ze sobą sprzęt za 1,000 PLN i za 7,000 PLN i nie chodzi mi tutaj o złodziei ale o przypadki uszkodzenia sprzętu, zalania itp.

Co tak urzekło mnie w tym sprzęcie? Przede wszystkim jest naprawdę malutki w porównaniu do 15 calowego laptopa, po drugie jest naprawdę solidnie wykonany, klawiatura jest wystarczających rozmiarów i szybko można się do niej przyzwyczaić i co najważniejsze potrafi pracować długo dłużej niż duży klasyczny laptop. Jeśli chodzi o wydajność sprzętu to do przeglądania sieci i pracy z dokumentami jest absolutnie wystarczający, mała kamerka daje nam też możliwość prowadzenia video konferencji - i to wszystko do czego takie urządzenie powinno być wykorzystywane.

Moim zdaniem Netbooki w tym roku zrobią prawdziwą furorę (nie tylko z powodu kryzysu i mnie zasobnych portfeli konsumentów - chociaż to też nie jest bez znaczenia). Sprzęt ten moim zdaniem posiada bardzo dobry stosunek jakości do ceny oraz idealnie trafia w potrzeby klientów. Netbooka może kupić zarówno osoba którą stać na duży super wyposażony laptop jak również student który przy ograniczonych możliwościach finansowych potrzebuje komputera do pisania i czytania.

Warto też zwrócić uwagę jakie firmy zajęły się produkcją tego typu sprzętu i kto jeszcze do tego grona może dołączyć. Jeśli też potwierdziły by się plotki o systemie GoogleOS lub też o nowym netbooku z androidem to wydaje mi się, że nawet Apple się przełamie (co zresztą wiele osób przewiduje).

Mając już Netbooka jedynym moim zmartwieniem jest teraz zapewnienie synchronizacji danych między nim a moim Macbookiem. Cały czas nie przekonałem się do jakiegoś sytemu do przechowywania dokumentów w sieci, jest Google Docs jest też Dropbox. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety i wady ale w obu czegoś jeszcze mi brakuje.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

netbook