Moje przemyślenia

Może u nas też by się przydał meta agregator newsów IT?

Grzegorz Marczak
22

Od momentu startu serwisu techfuga.com stałem się jego codziennym czytelnikiem. Zadziwiające jest to jak niby banalny i oklepany pomysł może przyciągnąć internautów poprzez kilka inteligentnie wdrożonych rozwiązań dostępnych dotychczas na kilku innych serwisach. Zastanawiam się, czy jest już czas...

Od momentu startu serwisu techfuga.com stałem się jego codziennym czytelnikiem. Zadziwiające jest to jak niby banalny i oklepany pomysł może przyciągnąć internautów poprzez kilka inteligentnie wdrożonych rozwiązań dostępnych dotychczas na kilku innych serwisach.

Zastanawiam się, czy jest już czas na to aby taki meta agregator treści IT zbudować w Polsce? Wiem, mamy już Wykop, mamy OSnews, mamy dedykowane serwisy IT oraz masę treści na blogach agregowanych przez takie serwisy jak blogfrog czy blogbox. To czego jednak nie mamy to jednego miejsca gdzie moglibyśmy zintegrować newsy z blogosfery z informacjami z serwisów tematycznych i Wykopu oraz OSnews i podobnych. Co ważne agregator by naprawdę agregowała bez możliwości dodawania treści czy ich oceniania przez użytkowników.

Oczywiście zaciągnięcie informacji z RSS-ów to nie wszystko, należało by wzorem techfuga czy techmeme wykorzystać najciekawsze rozwiązania z innych serwisów i wdrożyć je na naszym agregatorze. Może też wykorzystać idee sfora.pl gdzie część informacji dodawana jest przez zatrudnionych edytorów, którzy pisali by zajawki do zagranicznych treści?

Rynek na informacje IT jest dość duży co widać chociażby po wynikach oglądalności IDG, ciekawych informacji w naszej sieci jest całe mnóstwo tylko oprócz czytnika RSS (No a wiadomo jak jest z popularnością RSS-ów w naszym kraju) nie ma jednego miejsce gdzie je możemy znaleźć i były by podane w przystępny sposób.

Niezmiernie istotne w takim serwisie była by odpowiednia selekcja źródeł i określania "gorących" i "popularnych" newsów - natomiast nie wydaje mi się aby był to jakiś problem nie do przeskoczenia - tak samo zresztą jak znajdywanie powiązanych informacji (mogło by to być wsparte poprzez ludzką pracę a nie tylko automat). Kolejna funkcja jak moim zdaniem bardzo by się przydała to utworzenie przynajmniej kilku profili tematycznych tak aby osoba zainteresowana programami nie była zasypywana newsami o sprzęcie itp.

Myślę, że gdyby powstał taki serwis z pewnością byłby jego stałym czytelnikiem - zdaję jednak sobie sprawę, że zrobienie czegoś takiego nie jest łatwe i oprócz technicznych aspektów wymagać będzie bardzo dużego wysiłku ze strony marketingowo reklamowej aby osiągnąć jakieś konkretne wyniki oglądalności.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu