Ciekawostki technologiczne

Rakka - być może to dobrze, że nie spotkaliśmy obcych form życia?

Marcin Hołowacz
Rakka - być może to dobrze, że nie spotkaliśmy obcych form życia?
10

Niektórzy mogą być zawiedzeni faktem, iż do tej pory nie udało nam się napotkać na żadne pozaziemskie formy życia. Być może powinno nas to cieszyć...

Neill Blomkamp

Neill Blomkamp urodził się 17 września 1979 roku w Johannesburgu. Studiował w Szkole Filmowej w Vancouver i jest reżyserem filmowym, producentem filmowym, scenarzystą oraz animatorem. Jest znany z filmów: „District 9”, „Elysium” i „Chappie”. Jak nietrudno zauważyć, człowiek ten związał swoje życie z gatunkiem science fiction – osobiście jestem z tego zadowolony.

Pan Blomkamp założył również swoje własne studio filmowe o nazwie Oats Studios. Podstawowym celem tego przedsięwzięcia jest realizacja eksperymentalnych, krótkich filmów science fiction, które mogą być zarówno wstępem do czegoś większego (filmu pełnometrażowego), jak i pozostać tym czym są, czyli eksperymentem pozwalającym na przetestowanie pomysłów oraz efektów specjalnych.

Moje zdanie na ten temat jest takie: to naprawdę świetnie i nie mogę się doczekać kolejnych produkcji tego typu! Pierwsze dzieło Oats Studios, które można obejrzeć bezpłatnie na YouTube bardzo mi się podobało. Lubię sci-fi w takim wydaniu, tzn. ciężki i ponury klimat, inwazja obcych form życia na planetę Ziemia, wiążące się z tym eksperymenty i okazjonalne powstawanie zupełnie nowych hybryd, do tego ludzkość znajdująca się w beznadziejnej sytuacji, która mimo tego wciąż walczy o przetrwanie… no i oczywiście dobre efekty specjalne.

Oats Studios - Volume 1 – Rakka

Rakka – Volume 1 to rozrywka w dobrym wydaniu, którą każdy z nas otrzymuje… za darmo. Dlatego trzymam kciuki za kolejne projekty Oats Studios i nie mogę się doczekać kolejnych krótkich filmów z gatunku sci-fi, jakie dla nas przygotują. Jestem pewien, że będą równie dobre.

Chciałbym jeszcze wspomnieć o czymś, co przeszło mi przez myśl w trakcie oglądania Rakka. Według astronomów z UW Madison, Droga Mleczna istnieje w wyjątkowo pustym obszarze Wszechświata… tzn. w dużej skali, materia znajdująca się w kosmosie tworzy kształty, które w efekcie dają bardzo duże skupiska materii oraz wyjątkowo puste obszary z naprawdę niewielką ilością materii. Jeżeli znajdujemy się w takim pustym miejscu i np. jest to powodem tego, że nie napotykamy na żadne obce formy życia, to… może powinniśmy być za to wdzięczni? Więcej informacji nt. kosmicznej pustki.

Jeszcze jedno… Rakka zawiera elementy przemocy i czasem ukazuje dość niepokojące obrazy. Miłego oglądania.

Oats Studios oficjalna strona

Oats Studios na Steam

Oats Studios na YouTube

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu