Moje przemyślenia

Nasza Klasa ciągle się trzyma a nawet rośnie wyprzedzając WP!

Grzegorz Marczak
Nasza Klasa ciągle się trzyma a nawet rośnie wyprzedzając WP!
47

Chciałbym poprosić o komentarz ostatnich wyników Megapanelu, wszystkich specjalistów którzy wróżyli i wróżą Naszej Klasie drastyczne spadki i nieuchronną szybką porażkę, spowodowaną dynamicznie rozwijającym się Facebookiem. Ostatnia "tabelka" pokazuje, że NK znowu podskoczyło o ponad 300 tysięcy...

Chciałbym poprosić o komentarz ostatnich wyników Megapanelu, wszystkich specjalistów którzy wróżyli i wróżą Naszej Klasie drastyczne spadki i nieuchronną szybką porażkę, spowodowaną dynamicznie rozwijającym się Facebookiem.

Ostatnia "tabelka" pokazuje, że NK znowu podskoczyło o ponad 300 tysięcy real users osiągając ponad 12,2 miliona RU. Owszem Facebookowi też przybyło i to ponad 400 tysięcy ale przecież Nasza Klasa miała spadać "na łeb na szuję" a nie stabilnie trzymać się na swoim poziomie czy też rosnąć.

Złe decyzje odnośnie strategi, spóźnione wdrożenia wielu elementów serwisu, dzicy użytkownicy i umierająca społeczność - to wszystko były i są argumenty specjalistów krytyków. Najlepszy jest jednak dla mnie "wśród moich znajomych, wszyscy skasowali konta" - taki bardzo znaczący jakby właśnie ogłaszało się coś przełomowego.

Owszem każdy serwis (a szczególnie społecznościowy) ma swój cykl życia i Nasza Klasa pewnie w końcu zostanie wyparta przez Facebooka, ale nie zapowiada się na widowiskową porażkę, raczej na powolny proces starzenia i emeryturę. Pytanie czy obecnym udziałowcom uda się sprzedać na czas serwis ? :)tabelka pochodzi z media2.pl

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

nasza-klasamegapanel