Moje przemyślenia

Następca Xboxa 360 pojawi się w ciągu 18 miesięcy

KK
Konrad Kozłowski
8

Ostatnie ogłoszona aktualizacja oprogramowania dla Xboxa 360 i zaprezentowanie Smart Glass jedynie mogę potwierdzić fakt, że w tym roku nie doczekamy się nowej konsoli od Microsoftu. Jednak zaczynają się pojawiać pierwsze oznaki tego, kiedy to może nastąpić. Jednymi z "nieoficjalnych" zapowiedzi...

Ostatnie ogłoszona aktualizacja oprogramowania dla Xboxa 360 i zaprezentowanie Smart Glass jedynie mogę potwierdzić fakt, że w tym roku nie doczekamy się nowej konsoli od Microsoftu. Jednak zaczynają się pojawiać pierwsze oznaki tego, kiedy to może nastąpić.

Jednymi z "nieoficjalnych" zapowiedzi nowości czy zmian w większych firmach są oferty pracy na stanowiska związane z konkretnymi projektami. Właśnie taka oferta zawiera pierwsze szczątki informacji na temat daty premiery konsoli nowej generacji od firmy z Redmond. Jak w niej czytamy: "Microsoft w ciągu nadchodzących 18 miesięcy zaprezentuje nowe wersje (...) swoich produktów włącznie z systemami Windows, pakietem Office i Xboxem." Oczywiście to co najbardziej przykuło uwagę wszystkich to fraza "nowe wersje". Windows 8 i Office 2013 już poznaliśmy, jednak jak na razie informacji na temat nowego Xboxa jak na lekarstwo.

Tymczasem pozostaje nam oczekiwać na jesienną aktualizację dla Xboxa 360, która wniesie naprawdę kilka ciekawych zmian. Najbardziej interesująca wydała mi się opcja odtwarzania dowolnych multimediów z innych urządzeń na ekranie telewizora, a Xbox będzie pełnił jedynie rolę pośrednika. Po odpowiednim skonfigurowaniu, funkcja ta ma być dostępna między innymi dla Windowsów 7 i 8, a "ukrywać się" będzie w menu kontekstowym każdego z plików. Po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na jeden z nich wystarczy wybrać opcję "Play to", a następnie Xbox 360. Wszystko to wygląda po prostu banalnie, a działanie funkcji możecie zobaczyć na filmiku poniżej.


http://youtu.be/3wNHvFec7NM

Aplikacja Smart Glass będzie jednak prawdziwym głównym smaczkiem tej aktualizacji - ma pełnić rolę rozszerzonego pilota dla konsoli i nie tylko, a co ważne dostępna będzie nie tylko na tabletach z Windows 8 i smartfonach z Windows Phone 8, ale także użytkownicy urządzeń z Androidem i iOSem będą mogli z niej skorzystać. Jako właściciel Xboxa 360 cieszy mnie ciągłe doskonalenie tego produktu i rozszerzanie jego możliwości. Jedyne co może mnie martwić to ograniczenia uwarunkowane położeniem geograficznym - chociażby zakup filmów jest jak na razie dla nas nieosiągalny i ciężko powiedzieć, kiedy mogłoby się to zmienić, ale jestem pozytywnie nastawiony do nadchodzących nowości.

Źródła: 1, 2, 3. Foto: 1.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MicrosoftXbox 360xbox360xbox