Moje przemyślenia

Splashtop 2 HD - darmowa (póki co) aplikacja zdalnego pulpitu dla Androida

MS
Michał Szabłowski
17

Większość z Was zna z pewnością program VNC lub któryś z tuzina pozostałych umożliwiających przejęcie zdalnej kontroli nad pecetem. Przydać się one mogą niemal każdemu - zarówno administratorowi mającemu pod opieką stado komputerów, jak i zwykłemu śmiertelnikowi, któremu nie chce się co chwile odwie...

Większość z Was zna z pewnością program VNC lub któryś z tuzina pozostałych umożliwiających przejęcie zdalnej kontroli nad pecetem. Przydać się one mogą niemal każdemu - zarówno administratorowi mającemu pod opieką stado komputerów, jak i zwykłemu śmiertelnikowi, któremu nie chce się co chwile odwiedzać rodziców potrafiących narobić niezłej kaszany w swoim desktopie. Świat leci do przodu, pojawiają się nowe możliwości, a wśród nich zawładnięcie znajdującym się w oddali sprzętem, tyle że z pokładu urządzenia mobilnego. Taką właśnie aplikacją jest Splashtop 2 HD.

Od kilku lat jestem szczęśliwym nieposiadaczem telewizora, lecz pamiętam, ile frustracji budził we mnie niedziałający pilot do niego i tym samym konieczność podniesienia z kanapy czterech liter. Jestem w stanie sobie wyobrazić, że są tacy, u których podobne uczucia wyzwala działający gdzieś w oddali komputer, któremu chcielibyśmy się przyjrzeć bez odrywania się od ulubionego zajęcia. Kłopot zniknie, gdy do znajdującego się w zasięgu ręki tableta wgramy wydaną przez firmę Splashtop aplikację o takim samym tytule. Wersja 1.0 cieszyła się swojego czasu wśród użytkowników dużą popularnością, dzięki czemu powstała kolejna wersja z wiele tłumaczącym dopiskiem HD. Co oferuje i jakie zmiany w niej wprowadzono?

Splashtop 2 HD jest przeznaczoną dla tabletów z systemem Android 3.1 i nowszych płynnie działającą aplikacją z pięknym interfejsem i ponoć najlepszymi zabezpieczeniami. "Zdalny pulpit dla Androida" oferuje między innymi: przyspieszenie sprzętowe, tryb wake-on-LAN oraz możliwość łączenia się za pośrednictwem sieci 3G/4G z komputerem. Ta ostatnia funkcja dostępna jest tylko dla tych użytkowników, którzy wykupią płatny pakiet o wiele mówiącej nazwie Anywhere Access Pack (1 dolar za miesiąc lub 10 za rok korzystania). Osoby, które postanowią nie inwestować złamanego grosza w Splashtop 2 HD będą w stanie łączyć się z dwoma systemami za pośrednictwem Wi-Fi.

Pełnię możliwości, do których należy między innymi oglądanie filmów HD i granie, możecie zobaczyć na załączonym filmie:

Darmową wersję aplikacji znajdziecie tam gdzie zwykle, czyli w sklepie Google Play. Ściągajcie ją póki jest darmowa. Wersje na smartfony z Androidem, jak również iPoda Touch i iPhone'a są już ponoć w drodze. Dajcie znać, czy macie zamiar dołączyć do kilku milionów użytkowników aplikacji Splashtop. Współpracuje ona z systemami: Windows 7, Vista i XP, oraz Mac OS X 10.6.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AndroidTablety