Nauka

Jest na co popatrzeć. NASA udostępnia setki archiwalnych filmów na YouTube

Konrad Kozłowski
Jest na co popatrzeć. NASA udostępnia setki archiwalnych filmów na YouTube
31

NASA podjęło decyzję, która z pewnością ucieszy całe mnóstwo osób. Archiwizowane latami nagrania trafiają na YouTube, gdzie obejrzymy je oczywiście zupełnie za darmo i kiedy tylko chcemy.

Wśród udostępnionych materiałów znalazły się między innymi historyczne momenty, między innymi lądowania wahadłowców, testowe loty bezzałogowych samolotów X1 i X43A czy próby lądowania LLRV (Lunar Landing Research Vehicle). W sumie na YouTube trafiło już około 300 klipów, a kolejne 200 jest już w drodze.

Co ciekawe, na temat dostępności tego typu mateiałów wypowiadał się Elon Musk - założyciel i CEO firm Tesla oraz Space X. Wypomniał on agencji NASA spore trudności w dotarciu do treści, które powinny być łatwo dostępne. Nie powinno być też problemów z ich przeglądaniem i przeszukiwaniem, a tymczasem nawet Google nie potrafi sobie poradzić ze strukturą niektórych z witryn NASA.

Na całe szczęście na profilu NASA Armstrong Flight Research Center znajdzicie wspomniane materiały i jeszcze więcej. Ja z pewnością spędzę tam dzisiaj trochę czasu.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu