Polska

Namiastka Netflixa od UPC - My Prime Filmy i Seriale zapowiada się na lidera polskiego rynku VOD

Konrad Kozłowski
Namiastka Netflixa od UPC - My Prime Filmy i Seriale zapowiada się na lidera polskiego rynku VOD
19

Takie wiadomości chciałoby się poznawać w poniedziałki rano znacznie częściej - jak informuje serwis WirtualneMedia.pl UPC planuje uruchomienie usługi VOD nazwie My Prime Filmy i Seriale, bedącą drugim z filarów serwisu Horizon, który już testowaliśmy. Oferta zapowiada się najlepiej ze wszystkich ak...

Takie wiadomości chciałoby się poznawać w poniedziałki rano znacznie częściej - jak informuje serwis WirtualneMedia.pl UPC planuje uruchomienie usługi VOD nazwie My Prime Filmy i Seriale, bedącą drugim z filarów serwisu Horizon, który już testowaliśmy. Oferta zapowiada się najlepiej ze wszystkich aktualnie dostępnych usług na rynku.

Od pewnego czasu można odnieść wrażenie, że polski rynek VOD znajduje się w stanie stagnacji. Mało która usługa próbuje "wyjść przed szereg" i stać się prawdziwym liderem, odpowiadając na bezsprzecznie ogromne zapotrzebowanie na wygodny dostęp online do seriali i filmów w dobrej jakości. Spore nadzieje wiązałem z Player.pl, lecz po ogłoszeniu zamkniętych testów płatnej części serwisu w lutym tego roku, nie doczekaliśmy się żadnych konkretów.

Nowa usłua UPC ma być dostępna dla abonentów tego operatora do końca tego roku zupełnie za darmo, natomiast od stycznia 2015 opłata wynosić będzie 20 złotych. Co najważniejsze, dostęp do usługi będzie możliwy na dekoderach UPC oraz poprzez mobilne aplikacje Horizon, które znajdzimy w App Store i Google Play.

Lista produkcji z "pierwszej linii" może zrobić wrażenie: znaleźli się tam moi ulubieni LOST Zagubieni, a poza nimi WM wymieniają takie seriale jak: „Hannibal”, „House of Cards”, „Castle”, „Przekraczając granice”, „Od zmierzchu do świtu”, „Przeznaczeni”, „Gran Hotel”, „Dynastia Tudorów”, „Cienie Calendy”, „Orange is the New Black”, „Lost Zagubieni”, „Gotowe na wszystko”, „Cougar Town: Miasto kocic”, „Miecz prawdy”. Jeżeli ktoś chciałby poznać przygody chemika Waltera White'a z "Breaking Bad" to ma to być możliwe w usłudze UPC już w przyszłym roku. Liczbowo My Prime Seriale i Filmy zapowiada się równie ciekawie: 450 programów dla dzieci i 150 filmów fabularnych.

Clipboard01

Nie wiemy jednak jak często oferta będzie aktualizowana i jak szybko trafiać będą do niej najnowsze filmy i seriale z zagranicy, głównie USA. Trudno przewidzieć też, czy powyższe pozycje pojawią się w ofercie w komplecie, tzn. czy od razu oferowane będą wszystkie serie każdego z seriali. Z informacji od WM dowiadujemy się także o planowanym trzecim filarze dla usługi Horizon - będzie nią zupełnie nowy dekoder umożliwiający na nagrywanie jednocześnie aż czterech programów, korzystanie z mediów społecznościowych oraz "dostosowujący treści do upodobań użytkownika". W ofercie UPC ma on się pojawić na początku 2015 roku.

Aktualni klienci UPC oraz ci niezdecydowani z możliwością zmiany operatora telewizyjnego w najbliższym czasie powinni mieć powody do zadowolenia - UPC ma szansę "rozkręcić" rynek VOD, chociaż takimi przypuszczenami dzieliliśmy się z Wami już niejednokrotnie i niestety konkurencja raczej niechętnie podnosiła rękawice. Miejmy nadzieję, że

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

VoDUPCseriale