Polska

Listy polecone wyślesz wkrótce z komputera! Nowa usługa w Envelo

Grzegorz Ułan
Listy polecone wyślesz wkrótce z komputera! Nowa usługa w Envelo
37

Swoją internetową rewolucję Poczta Polska rozpoczęła prawie rok temu, uruchomieniem serwisu internetowego Envelo, a dwa miesiące później debiutem na urządzeniach mobilnych. Nie była to jednak usługa kompletna, na co uwagę zwracaliście pod pierwszym wpisem, brakowało przede wszystkim opcji wysyłan...

Swoją internetową rewolucję Poczta Polska rozpoczęła prawie rok temu, uruchomieniem serwisu internetowego Envelo, a dwa miesiące później debiutem na urządzeniach mobilnych.

Nie była to jednak usługa kompletna, na co uwagę zwracaliście pod pierwszym wpisem, brakowało przede wszystkim opcji wysyłania listów poleconych, po co zwykle musieliśmy udawać się nadal i tak do placówki poczty.

Dziś dostaliśmy informację, że usługa ta właśnie jest wdrażana w grudniu zostanie wdrożona w internetowym serwisie Envelo.

Neolist na polecone to tradycyjny list polecony wysyłany za pośrednictwem internetu. W formie drukowanej i w kopercie adresatowi doręczy go listonosz.

Taki neolist będzie mógł wysłać każdy zarejestrowany użytkownik Envelo po zalogowaniu się do swojego konta na platformie. Wystarczy, że kliknie na „nowa przesyłka”. W zakładce będą dostępne opcje: „przesyłka zwykła”, „przesyłka rejestrowana” lub „przesyłka rejestrowana + ZPO”. Wysyłkę zagraniczną klient oznaczy poprzez określenie adresu zagranicznego.

Jeśli chodzi o zwrotne potwierdzenie odbioru. Będzie można zamówić w formie elektronicznej w formie .PDF lub tradycyjnie w formie papierowej, czyli znana "żółta karteczka".

Na swoim koncie nie widzę jeszcze tej opcji. Prawdopodobnie pojawi się w najbliższym czasie. Niemniej gratulacje, że w końcu się udało i możemy korzystać z usług poczty w formie elektronicznej już bardziej kompleksowo.

Aktualizacja

Zanim będzie można wysłać pierwsze listy polecone, już teraz na platformie można kupić znaczki na przesyłki polecone. Dostępne są one na Envelo, a ich cena zgodna jest z cennikiem Poczty Polskiej:

  • 4,20 za polecony - ekonomiczny
  • 5,50 za polecony - priorytet

Koszty samej usługi Neolist na polecone nie zostały jeszcze podane. Informacja ta zostanie udostępniona z chwilą pojawienia się tej usługi w serwisie, w pierwszej połowie grudnia.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Polska