Windows

Należysz do kanału deweloperskiego Windows Phone? Jest aktualizacja do zainstalowania

Jakub Szczęsny
21

Wczoraj wieczorem w kanale deweloperskim Windows Phone pojawiła się nowa aktualizacja dla osób, których konta Microsoft są połączone z programem deweloperskim. Najnowsze uaktualnienie wprowadza pewne pomniejsze poprawki w systemie - przede wszystkim było ono także testem aktualizacji krytycznych od...

Wczoraj wieczorem w kanale deweloperskim Windows Phone pojawiła się nowa aktualizacja dla osób, których konta Microsoft są połączone z programem deweloperskim. Najnowsze uaktualnienie wprowadza pewne pomniejsze poprawki w systemie - przede wszystkim było ono także testem aktualizacji krytycznych od Microsoftu.

Aktualizacje krytyczne w zamyśle Microsoftu to takie paczki usprawnień, które będą musiały być zainstalowane w odgórnie ustalonym okresie czasu. Jeżeli użytkownik ręcznie nie uruchomi owej procedury w terminie podanym w monicie o aktualizacji, telefon uaktualni się sam. Na szczęście, nie będą to godziny, w których użytkownik będzie oczekiwał od smartfona pełni jego możliwości. Obecna aktualizacja miała ustalony "deadline" 27 października o 3:00 - zatem wtedy, gdy normalnie smacznie śpię i większość ludzi także.

Z jednej strony Microsoft chce stać na straży bezpieczeństwa swojego oprogramowania i chwała mu za to - użytkownicy często "olewają" monity o konieczności przeprowadzenia aktualizacji i ten element higieny korzystania z nowych technologii po prostu sobie odpuszczają. A to niedobrze, bowiem aktualizacja w Windows Phone trwa najczęściej około 5-10 minut i po tym czasie telefon jest gotowy do pracy.

Z drugiej - Microsoft wie, że niektórzy korzystają jeszcze z leciwego już nieco Windows Phone 8 (tego bez .1). Ustalenie niektórych aktualizacji "krytycznymi" może być furtką do przeprowadzenia masowej i kolektywnej aktualizacji, o ile użytkownik ma zaznaczoną odpowiednią opcję w ustawieniach, która pozwala na automatyczne pobranie aktualizacji.

Wczorajsza aktualizacja "krytyczna" wcale nie była krytyczna. Był to jedynie test owej funkcji, która ma się pojawić wraz z kolejnymi uaktualnieniami. Dodatkowo, możemy się spodziewać w niedługim czasie dystrybucji Lumia Denim, czyli kolejnego już dodatku specjalnie dla urządzeń Lumia. Podobnie, jak i Cyan, będzie on skupiony głównie na możliwościach fotograficznych smartfonów z Windows Phone.

Grafika: 1, 2

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu