Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Internet

Najwyraźniej by zostać gwiazdą internetu wystarczy "nic nie robić". Ale przed kamerą

Kamil Świtalski
14

Najnowszy wiralowy materiał na YouTube? Młody człowiek który przez ponad dwie godziny nic nie robi. Dosłownie.

Internet już wielokrotnie udowodnił, że nie trzeba nic umieć, ani nawet nie trzeba być wybitnym w jakiejkolwiek dziedzinie, by odnieść tu sukces. Ba, nie trzeba być nawet pięknością. Czasem wystarczy pomysł. Albo odrobina szczęścia. A jak pokazuje ten YouTuber — są także przypadki, w których wystarczy usiąść przed kamerą i robić nic. Tak, robienie niczego okazuje się być hitem. Musisz tylko to nagrać o opublikować w sieci.

Smutna (?) historia Youtubera, który zdobył popularność robiąc nic

Muhammad Didit nagrywa materiały na YouTube od kilku miesięcy. Dostawał wiele próśb o materiały edukacyjne, które mogłyby trafiać do młodszych odbiorców, więc zgodził się zostać twórcą internetowym. Ale jego najważniejszym materiałem okazał się filmik, w którym przez 2 godziny, 20 minut i 52 sekundy robi — dosłownie — nic. Siedzi i patrzy przed siebie. To robienie niczego okazało się dla wielu hitem, materiał wiralowo promowany jest na całym świecie. I uprzedzając pytanie: nie, nie ma tam ani super muzyki, ani efektów specjalnych, ani scenografii która przykuwałaby wzrok. Jest człowiek: tylko i aż.

W chwili pisania tego wpisu, materiał ma już blisko trzy miliony wyświetleń, kilka tysięcy łapek w górę i oglądają go ludzie z całego świata. Internet to strasznie demotywujące miejsce — na miejscu wielu aktywnych twórców którzy na ułamek tak spektakularnego wyniku liczyć nie mogą mimo zrobienia materiałów nad którymi pracowali długimi godzinami bym się załamał.

Także przy #piąteczku — gdybyście zastanawiali się co trzeba zrobić, by wybić się w internecie, to odpowiedzią na dziś jest: nic. Nic nie trzeba robić, byle przed kamerą.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: