61

Najszybszy internet mobilny w Polsce w 2017? Według Speedtest wygrywa T-Mobile

Od września ubiegłego roku publikujemy na Antyweb Rankingi RFBenchmark, które obrazują jakość i prędkości internetu mobilnego oferowanego nam przez naszych operatorów. Do tego czasu bezapelacyjne przodownictwo w tym zakresie sprawował Orange, ale sytuacja zmieniła się w październiku, kiedy to wyprzedził ich T-Mobile.

Okazuje się, że i inne rankingi, opracowywane na podstawie badań użytkowników aplikacji do mierzenia prędkości, wskazują że T-Mobile rzeczywiście przyspieszyło. Dziś chwalą się na swoich stronach, że wygrali w podsumowaniu całego 2017 roku w rankingu Speedtest w obu kategoriach, zarówno w ogólnej kategorii internetu mobilnego, jak i w tej badającej prędkość tylko w zasięgu LTE.

Takie podwójne zwycięstwa wyjątkowo dobrze nam smakują. I tak, patrząc na cyfry, w kategorii LTE średnia prędkość pobierania w najlepszej sieci wyniosła 23,71 Mbps, zaś łącznie we wszystkich technologiach – 18,28 Mbps. To miły i cieszący oko bilans, zwłaszcza że jedynie Orange depcze nam nieśmiało po piętach.

Rzeczywiście, w obu rankingach obaj operatorzy mają zbliżone wyniki. Ale akurat w przypadku Speedtest za cały rok wygrywa T-Mobile. W ogólnym rankingu mobilnym T-Mobile mógł pochwalić się w ubiegłym roku średnią prędkością pobieranych danych na poziomie 18,28 Mbps na podstawie 320 tysięcy testów, Orange 17,37 Mbps (487 tysięcy testów) i trzeci Plus – 14,43 Mbps (416 tysięcy testów).