Samsung

Oto najszybsze dyski SSD nowej generacji. Stworzył je Samsung

Paweł Winiarski
Oto najszybsze dyski SSD nowej generacji. Stworzył je Samsung
12

Zafascynowani rynkiem smartfonów trochę zapominamy o tym, że przecież koreański Samsung zajmuje się również innych sprzętów - w tym dysków. Oto SSD nowej generascji, podobno najszybsze.

Koreańska firma rozpoczęła już masową produkcję 250-gigabajtowych dysków SSD z kośćmi 3D V-NAND szóstej generacji - Samsung twierdzi, że jeśli chodzi o transfer, to najszybsze dostępne napędy.

To jednocześnie pierwsze urządzenie, które posiada ponad 100 warstw pakietów pamięci, co ma przełożyć się na ich atrakcyjną cenę (wynikającą z niższych kosztów produkcji).

Jak szybkie są nowe dyski SSD Samsunga?

Zapis na poziomie 450 mikrosekund i odczyt na poziomie 45 mikrosekund.

Wprowadzając najnowocześniejszą technologię pamięci 3D do produkcji seryjnej, jesteśmy aktualnie w stanie wprowadzić szereg pamięci, które znacznie podnoszą poprzeczkę pod względem szybkości i wydajności energetycznej.

- powiedział Kye Hyun Kyung z Samsunga.

Mówi się o redukcji poboru energii na poziomie 15% i wydajności wyższej o 10%. Oczywiście względem poprzedniej generacji dysków SSD. Ciekawe co z osobami, które zdecydowały się na zakup tamtych nośników, Samsungowi udało się skrócić proces produkcyjny, co też przełożyło się na szybszą premierę nowych SSD-ów.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu