Social Media

Nie uwierzycie jakie zdjęcie jest najpopularniejsze na Instagramie

PW
Paweł Winiarski
10

Instagram to taki inny świat. Wszyscy są piękni, wysportowani, jedzą same niesamowite rzeczy. Jeśli chodzi jednak o aktualnie najpopularniejsze zdjęcie w usłudze, ktoś zrobił sobie niezłe jaja. I to dosłownie.

Dotychczas najpopularniejszym zdjęciem w serwisie Instagram była fotka niejakiej Kylie Jenner (jedna z sióstr Kardashian) - ot fotka jej nowonarodzonej córki. Nic nadzwyczajnego jeśli chodzi o jakość czy formę - ba, motyw ograny miliony razy, czyli dłoń noworodka ściskająca palec rodzica. Nie przeszkodziło to jednak uzyskać zdjęciu 18.1 miliona polubień. Co więcej, fotka jest dość młoda, bo została opublikowana w lutym 2018 roku. Rekord został jednak pobity i w życiu nie zgadniecie przez jakie zdjęcie.

https://www.instagram.com/p/Be3rTNplCHf/?utm_source=ig_embed

Jajko królem Instagrama

https://www.instagram.com/p/BsOGulcndj-/?utm_source=ig_embed

Tak, jajko. Takie zwykłe jajko jakie widzieliśmy w prawdziwym życiu wielokrotnie. Ładne, symetryczne, na białym tle wygląda jak typowe zdjęcie produktowe. W chwili pisania tego artykułu jajko ma już 25 milionów polubień, jestem pewien, że za chwilę będzie jeszcze więcej, bo "serduszka" leci to do przodu jak szalone i nic nie wskazuje na to, by w najbliższych tygodniach miało przestać. Żeby było zabawniej, fotka została wrzucona kilka dni temu, a dokładnie 4 stycznia tego roku.

Czy Instagram ma jeszcze w ogóle sens?

Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że wielu czytelników Antyweba omija Instagram szerokim łukiem. Kompletnie się temu nie dziwię - to najbardziej próżny serwis social media obecny aktualnie w internecie i nie zmienia się to nawet kiedy zmienia się moda na zdjęcia. Z drugiej strony dla wielu użytkowników to główne miejsce w sieci i doskonały sposób na zarobienie pieniędzy. O ile oczywiście nie robią takich dziwnych akcji, jak na przykład udawanie współpracy z firmami. Niestety Instagram to również najbardziej zakłamane miejsce w sieci, co wielokrotnie udowadniano demaskując retuszowane zdjęcia i obnażając nieoznaczane akcje partnerskie. Mimo tego serwis wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością w naprawdę wielu branżach i nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie miało się to zmienić. Jednak takie akcje, jak kosmiczna wręcz popularność zdjęcia jajka doskonale pokazują, jak bezsensownym miejscem jest Instagram.

grafika

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu