Social Media

Nie uwierzycie jakie zdjęcie jest najpopularniejsze na Instagramie

Paweł Winiarski
Nie uwierzycie jakie zdjęcie jest najpopularniejsze na Instagramie
10

Instagram to taki inny świat. Wszyscy są piękni, wysportowani, jedzą same niesamowite rzeczy. Jeśli chodzi jednak o aktualnie najpopularniejsze zdjęcie w usłudze, ktoś zrobił sobie niezłe jaja. I to dosłownie.

Dotychczas najpopularniejszym zdjęciem w serwisie Instagram była fotka niejakiej Kylie Jenner (jedna z sióstr Kardashian) - ot fotka jej nowonarodzonej córki. Nic nadzwyczajnego jeśli chodzi o jakość czy formę - ba, motyw ograny miliony razy, czyli dłoń noworodka ściskająca palec rodzica. Nie przeszkodziło to jednak uzyskać zdjęciu 18.1 miliona polubień. Co więcej, fotka jest dość młoda, bo została opublikowana w lutym 2018 roku. Rekord został jednak pobity i w życiu nie zgadniecie przez jakie zdjęcie.

https://www.instagram.com/p/Be3rTNplCHf/?utm_source=ig_embed

Jajko królem Instagrama

https://www.instagram.com/p/BsOGulcndj-/?utm_source=ig_embed

Tak, jajko. Takie zwykłe jajko jakie widzieliśmy w prawdziwym życiu wielokrotnie. Ładne, symetryczne, na białym tle wygląda jak typowe zdjęcie produktowe. W chwili pisania tego artykułu jajko ma już 25 milionów polubień, jestem pewien, że za chwilę będzie jeszcze więcej, bo "serduszka" leci to do przodu jak szalone i nic nie wskazuje na to, by w najbliższych tygodniach miało przestać. Żeby było zabawniej, fotka została wrzucona kilka dni temu, a dokładnie 4 stycznia tego roku.

Czy Instagram ma jeszcze w ogóle sens?

Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że wielu czytelników Antyweba omija Instagram szerokim łukiem. Kompletnie się temu nie dziwię - to najbardziej próżny serwis social media obecny aktualnie w internecie i nie zmienia się to nawet kiedy zmienia się moda na zdjęcia. Z drugiej strony dla wielu użytkowników to główne miejsce w sieci i doskonały sposób na zarobienie pieniędzy. O ile oczywiście nie robią takich dziwnych akcji, jak na przykład udawanie współpracy z firmami. Niestety Instagram to również najbardziej zakłamane miejsce w sieci, co wielokrotnie udowadniano demaskując retuszowane zdjęcia i obnażając nieoznaczane akcje partnerskie. Mimo tego serwis wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością w naprawdę wielu branżach i nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie miało się to zmienić. Jednak takie akcje, jak kosmiczna wręcz popularność zdjęcia jajka doskonale pokazują, jak bezsensownym miejscem jest Instagram.

grafika

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu