13

Najmocniejszy Chromebook i najlżejsza „piętnastka” – Acer rzuca wszystkim rękawice

Acer chromebook
Acer nie zapomina o użytkownikach, którzy nie grywają tak często, jakby chcieli lub mogli. Podczas konferencji w Nowym Jorku firma pokazała nową wersję Swift 5 najcieńszego i najlżejszego 15-calowego laptopa oraz najbardziej wydajnego Chroomebooka na rynku, czyli model Spin 13.

Smukła i lekka „piętnastka” – Acer Swift 5 (2018)

Acer Swift 5 (2018)

Linia Swift to laptopy od Acera, które mają zapewnić użytkownikom jak najdłuższy czas pracy na baterii i zajmować jak najmniej miejsca w torbie. Pamiętamy przecież wyzwanie, jakie rzucił Acer swoim konkurentom pokazując Swifta 7 (najsmuklejszy laptop świata) i korzystając z tego doświadczenia, teraz prezentują Swift 5. Nowa wersja posiad ekran o przekątnej 15,6 cala Full HD IPS, co udało się osiągnąć poprzez zwężenie ramek wokół wyświetlacza – pokrywa blisko 87% powierzchni panelu. Komputer ma oferować „cały dzień pracy na jednym ładowaniu, a waży poniżej 1 kg.

Chromebook Acer Swift 5 (2018)

Konstrukcję wykonano między innymi z magnezu i litu, klawiatura podświetlana jest diodami LED, a wewnątrz znajdą się oczywiście procesor Intela, do 16 GB pamięci RAM oraz do 1 TB dysku SSD. Wyposażono go w jeden port USB typu C 3.1, dwa porty USB 3.1, czytnik kart SD i HDMI.

Najmocniejszy Chromebook na rynku – Acer Chromebook (Spin) 13

Chromebook Spin 13

Acer zawsze świetnie radził sobie w kategorii Chromebooków, nic więc dziwnego, że planują nie oddawać pola konkunrencji na tym rynku. W efekcie powstał Chromebook 13 posiadający najlepszą specyfikację wśród wszystkich Chromebooków. Ekran posiada proporcje 3:2 i przekątną 13,5 cala przy rozdzielczości Full HD+ (2256×1504). Napędza go procesor Intel Core i5-8250U 8. generacji, do 16 GB pamięci RAM oraz do 128 GB pamięci eMMC. obudowę wykonano w całości z metalu, do dyspozycji użytkowników są porty USB typu C 3.1, czytnik microSD, port USB 3.0.

Acer chromebook spin 13

Touchpad pokryto szkłem Corning Gorilla Glass. Wersja Chromebook Spin 13 to oczywiście komputer posiadający zawiasy pozwalające na obrócenie ekranu o 360 stopni – dotykowego ekranu oczywiście. W zestawie znajdziecie też rysik Wacom, który coraz lepiej współpracuje z Chrome OS oraz aplikacjami dla Androida.