Acer

Acer chce, żebyś grał tylko na jego sprzęcie - nowe Predatory to nie tylko komputery!

Konrad Kozłowski
Acer chce, żebyś grał tylko na jego sprzęcie - nowe Predatory to nie tylko komputery!
8

Rozpoczęta kilka lat wstecz zmiana w Acerze jest dziś widoczna jeszcze bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Nawet eksperymentalny laptop z 27-calowym ekranem nie potwierdzał tak jasno ambicji firmy, która dziś proponuje swoim klientom nie tylko komputery - przenośne oraz stacjonarne - ale także całą gamę akcesoriów. O nowiusieńkiej wersji Predatora Helios jednak też nie zapomniano.

Gamingowe laptopy od Acera

Seria gamingowych laptopów Predator doczekała się bowiem dwóch nowych członków. Do dostępnego wcześniej Heliosa 300 dołączył Helios 500, a ten pierwszy został także odświeżony wizualnie. Acer zdecydował się na przygotowanie białej aluminiowej obudowy ze złotymi wykończeniami. Jeśli do tej pory nie zwróciliście na Heliosa 300 uwagi, to jestem pewien, że teraz - czy to na grafikach, czy w sklepie - ten komputer przykuje Wasz wzrok. Ale zmieniło się też coś wewnątrz - wersja specjalna oferuje 16 GB pamięci RAM DDR4, którą rozszerzycie nawet do 32 GB, a wydajność wzrośnie dzięki pamięci Intel Optane.

Skupmy się jednak na świeżynce, czyli Heliosie 500. Tym razem postanowiono postawić przede wszystkim na osiągi - procesor Intel Core i9 8. generacji, układ graficzny NVIDIA GeForce GTX 1070 (wsparcie dla funkcji G-Sync), pamięć Intel Optane, dyski SSD NVMePCIe i nawet do 64 GB pamięci RAM. To wszystko zamknięto w obudowie, która mieści także 17,3-calowy ekran IPS o rozdzielczości 4K lub Full HD z częstotliwością odświeżania 144 Hz. Peryferia podłączymy za pomocą dwóch portów Thunderbolt 3 oraz HDMI 2.0. Jak zawsze, Acer taki komputer wyposażył także w dwa głośniki stereo plus subwoofer, a za chłodzenie odpowiadają dwa metalowe wentylatory AeroBlade 3D znane z wcześniejszych modeli. Całości dopełnia podświetlana klawiatura oferująca 16,8 milionów kolorów do wyboru - wszystkim sterujemy przy użyciu dedykowanej aplikacji.

Rozbudowana została też rodzina komputerów stacjonarnych Orion o dwa modele 5000 i 3000. One również oparte zostały o procesory Intela 8. generacji (i7) oraz karty graficzne NVIDIA GeForce GTX 1080. Orion 5000 posiada je dwie w konfiguracji SLI. Acer zaznacza na każdym kroku, że komputery są gotowe na rozgrywkę nie tylko w 4K, ale także VR. Obydwa komputery wykonano w stylistyce, którą zapoczątkowano wcześniej - ciemna obudowa uzupełniana niebieskimi wstawkami i charakterystyczne logo już jednoznacznie kojarzą się z linią Predator od Acera.

Acer, to już nie tylko laptopy

Tak jak mówiłem, Acer już nie tylko podsuwa graczom swoje komputery oraz monitory, ale wierzy, że jest także dostarczyć całą gamę innych produktów, które będą im potrzebne. Właśnie dlatego zaprezentowano nową mysz Predator Cestus 500, klawiaturę mechaniczną Predator Aethon 500, dwa zestawy słuchawkowe Predator Galea 300 i 500, a także podkładkę pod mysz Predator Mousepad. Na tym jednak nie koniec - producent pomyślał także o tych osobach, które zechcą podróżować ze swoim sprzętem, dlatego w ofercie pojawi się także walizka, w którą będzie można zapakować komputer. Przy dłuższych sesjach nie bez znaczenia jest też pozycja, w jakiej znajdują się gracze, dlatego Acer wprowadzi do sprzedaży... własny fotel Predator Gaming Chair spełniający wszystkie najważniejsze cechy takiego akcesorium, czyli właściwe wsparcie dla kręgosłupa czy wyjmowanymi poduszkami. Opisane nowości dołączają do wcześniej dostępnych plecaków, myszek i innych akcesoriów - Acer ma ochotę kompleksowo wyposażyć graczy i robiąc to krok po kroku osiąga naprawdę fajne rezultaty.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu