10

Najmilsze miejsce w Internecie

Poniedziałek nie należy do najprzyjemniejszych dni tygodnia, no chyba, że akurat realizujesz kupon z trafioną szóstką w „totka”. Początek tygodnia to na ogół powrót do naszych codziennych zadań, a po weekendowej wolności czasem zderzenie z rzeczywistością bywa trudne. Jeżeli więc poniedziałek was przygnębia warto odwiedzić najmilsze miejsce w Internecie. Przyzwyczailiśmy się, że w dużej mierze […]

Poniedziałek nie należy do najprzyjemniejszych dni tygodnia, no chyba, że akurat realizujesz kupon z trafioną szóstką w „totka”. Początek tygodnia to na ogół powrót do naszych codziennych zadań, a po weekendowej wolności czasem zderzenie z rzeczywistością bywa trudne. Jeżeli więc poniedziałek was przygnębia warto odwiedzić najmilsze miejsce w Internecie.

Przyzwyczailiśmy się, że w dużej mierze Internet nie należy do najmilszych miejsc. Wiele osób próbuje nam wmówić, że ten w polskim wydaniu jest szczególnie brutalny. Wystarczy jednak bywać trochę na zagranicznych portalach, by stwierdzić, że ten w naszym wydaniu nie różni się jakoś bardzo. Wylewanie pomyj na forach, wulgarne komentarze, życzenia śmierci pod adresem innych osób (na ogół pod adresem celebrytów i polityków, albo w komentarzach pod filmami), chamskie uwagi, to codzienność każdego internauty. Warto zatem promować miejsca w Internecie, które wypełnione są pozytywnymi emocjami, a do takich bez wątpienia należy witryna The Nicest Place on the Internet. Zanim zaczniecie czytać dalszą część tekstu polecam najpierw odwiedzić stronę:

Link: The Nicest Place on the Internet

Każdy, kto już odwiedził link wie, że strona jest bardzo prosta w swoim działaniu i właśnie w tym drzemie jej siła. Pod podanym wyżej adresem znajdziemy krótkie materiały filmowe, ludzi z całego świata, którzy imitują przytulanie osoby siedzącej po drugiej stronie ekranu. Materiały są spontaniczne, ilość osób przytlujących nie do przejrzenia (wśród nich pojawia się nawet Boba Fett ;)) a osobą przytulającą może zostać każdy, kto nadeśle swój filmik na odpowiedni adres. Wszystko to podlane jest nastrojową muzyczką, która umila oglądanie kolejnych klipów. Pomysł naprawdę przedni, oryginalny, a w dodatku twórcy nie chcą niczego w zamian. Osoby odpowiedzialne za stronę tłumaczą, że ma ona jedno, ale za to jak ważne zadanie „zmienić smutny dzień w szczęśliwy”. Uważam, że autorom strony zadanie to wyszło znakomicie, a dzięki nim mój dzień stał się ciut lepszy, kiedy to za ich sprawą na mojej twarzy zagościł uśmiech.

Jeżeli pomysł, wykonanie i idea strony przypadła wam do gustu, możecie sami wysłać swoje wideo do twórców strony, na którym imitujecie przytulanie drugiej osoby. Wystarczy nagrać samemu, krótki film w którym ściskacie kamerę i przesłać na adres, który znajdziecie na stronie w zakładce „give a hug”. Jeżeli się zdecydujecie zasilicie grono osób, dzięki którym Internet będzie trochę lepszym miejscem. Bo nie ulega wątpliwości, że właśnie takie strony to zdecydowanie jego lepsze oblicze.