Poradniki

Najlepsze zestawy LEGO Władca Pierścieni

Kamil Świtalski
Najlepsze zestawy LEGO Władca Pierścieni
1

Władca Pierścieni to jedna z najmocniejszych marek w popkulturze, która od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Nic zatem dziwnego, że LEGO także chciało zaznaczyć tam swoją obecność. Efektem czego są wspaniałe zestawy, przy których świetnie będą bawić się fani serii... i nie tylko!

LEGO Władca Pierścieni - co musisz o nich wiedzieć?

LEGO Władca Pierścieni to zestawów klocków LEGO inspirowana popularną trylogią filmową, opartą na książkach J.R.R. Tolkiena. Zestawy wydane w jej ramach umożliwiają fanom serii odbudowanie z klocków różnych scen znanych z filmów i powieści. Poza całymi krajobrazami i charakterystycznymi elementami, pomogą w tym minifigurki. Wśród nich nie zabrakło całej palety najważniejszych bohaterów, których znamy z tamtejszych historii — m.in. Frodo Bagginsa, Gandalfa, Aragorna, Legolasa, Gimli i wielu innych.

Podobnie jak inne zestawy oparte na licencjach, LEGO Władca Pierścieni stawiają na możliwie jak najbardziej szczegółowe odwzorowanie elementów znanych z filmowej adaptacji "Władcy Pierścieni". Zachwycają więc dbałością o detale i perfekcyjnym odwzorowaniem postaci i miejsc — m.in. zamów, smoków i wielu innych charakterystycznych dla tamtejszego świata miejsc i zdarzeń. Wśród tamtejszych zestawów nie mogło też zabraknąć charakterystycznych akcesoriów. Tamtejsze bronie, narzędzia czy ubrania z pewnością nie będą obce miłośnikom marki.

Seria Lego Władca Pierścieni to doskonała zabawa dla fanów klocków Lego i fanów sagi Władca Pierścieni. Poza odwzorowaniem scen znanych z filmów i książek, można je ze sobą dowolnie łączyć tworząc własne historie i sceny. Jak to zwykle z LEGO bywa — pomagają rozwijać kreatywność, a w przypadku młodszych odbiorców także umiejętności manualne i motoryczne!

LEGO Władca Pierścieni: jakie obecnie są dostępne najlepsze zestawy?

RIVENDELL

  • elementów: 6167
  • cena: 2399 zł

Największy i najbogatszy zestaw LEGO Władca Pierścieni, który dostępny jest w obecnej ofercie producenta. RIVENDELL to niezwykle szczegółowy pakiet, którego celem jest możliwie jak najwierniejsze odwzorowanie doliny ze Śródziemia. Tej, w której rozpoczęła się słynna wyprawa, którą śledzimy na kartach powieści i w ekranizacji, która od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Zestaw, jak na LEGO przystało, zawiera wiele detali i odniesień do filmowej trylogii Władcy Pierścieni. Nie zabrakło w nim tak ikonicznych miejsc jak elfia kuźnia, zagracony gabinet Elronda czy obrazy i posągów z historii Śródziemia.

Zestaw LEGO Władca Pierścieni RIVENDELL kierowany jest przede wszystkim do starszych odbiorców. Składa się z 6167 elementów. Jak możecie się domyślać — jego złożenie wymaga sporo czasu i zaangażowania. Poza znanymi lokacjami, w zestawie znalazło się także 15 minifigurek (m.in. Froda, Sama, Bilba Bagginsa, Boromira, Gimliego, Aragorna, Legolasa i Gandalfa Szarego). Nie brakuje tam kultowe postaci, które umożliwią odtworzenie ulubionych scen z filmu! Tak, możecie samodzielnie odtworzyć naradę u Elronda™ oraz moment, w którym Drużyna Pierścienia przekracza most na początku swojej ikonicznej podróży!

Zestaw LEGO Władca Pierścieni RIVENDELL to solidny pakiet, na który warto wcześniej zarezerwować miejsce. Całość ma wymiary - 39 cm wysokości, 72 cm szerokości i 50 cm głębokości. Projektancie podzielili go na trzy sekcje: wieżę, krąg rady i altanę z rzeką i mostem.

Brick Headz z Władcy Pierścieni!

Mimo że na przestrzeni lat na rynku pojawiło się kilkadziesiąt rozmaitych zestawów LEGO Władca Pierścieni, obecnie w sprzedaży poza RIVENDELL zostały wyłącznie te z serii BRICK HEADZ. Chodzi o urocze, mierzące około ośmiu centymetrów wysokości figurki przedstawiające bohaterów serii — m.in. Frodo, Golluma czy Aragorna. Na zestawy te składa się najczęściej około 250 klocków, które możemy układać w urocze postacie z uniwersum. W przypadku LEGO Władca Pierścieni, sprzedawane są one w duetach (na tę chwilę dostępne są zestawy: Aragorn i Arwena, Gandalf Szary i Balrog oraz Frodo i Gollum). Każdy z nich wyceniony został na około 70-90 zł.

LEGO® BrickHeadz™ od jednej figurki, ale dzięki stylizowanym płytkom konstrukcyjnym figurki z tej serii sprawdzą się świetnie jako ozdoby — ustaw kilka zestawów obok siebie, aby Twój dom lub pokój zyskał osobisty charakter. W ofercie BrickHeadz™ znajdziesz również modele okolicznościowe, z postaciami Disneya i zwierzętami.

LEGO Władca Pierścieni. Stare zestawy, które wciąż rozpalają wyobraźnię!

Mimo że na przestrzeni lat do sklepów trafiło kilkadziesiąt zestawów LEGO z Władcy Pierścieni, obecna oferta jest dość uboga. Nie wszystko jednak jeszcze stracone — skoro firma wciąż ma dostęp do licencji, nie jest wcale wykluczone, że niebawem pojawi się więcej ciekawych konstrukcji ze Śródziemia i z jego bohaterami. Pierwsze LEGO Władca Pierścieni trafiły do sprzedaży w 2012 roku, zaś najnowsze z nich — w 2023! Najczęściej ich premiery były ściśle powiązane z filmowymi premierami i tym, co działo się wokół produkcji Petera Jacksona. Spośród najpopularniejszych starych zestawów warto wymienić:

  • LEGO Władca Pierścieni "The Battle of Helm's Deep" - składało się na niego ponad 1300 klocków i pozwalał zbudować zamek Helmowy Jar. Nie brakowało też minifigurek z postaciami, m.in. Aragorna, Legolasa, Gimli i Uruk-hai.
  • LEGO Władca Pierścieni "The Tower of Orthanc" - zawierał ponad 2200 klocków i pozwalał zbudować wieżę Orthanc. Znalazły się tam również minifigurki z postaciami, m.in. Saruman, Gandalf i Uruk-hai.
  • LEGO Władca Pierścieni "The Mines of Moria" - zawierał ponad 770 klocków i pozwalał zbudować kopalnie Morii. Znalazły się tam również minifigurki z postaciami, m.in. Gimli, Legolas, Pippin i orkowie.
  • LEGO Władca Pierścieni "The Battle at the Black Gate" - zawiera ponad 660 klocków i pozwala zbudować Czarną Bramę. Znalazły się tam również minifigurki z postaciami, m.in. Aragorn, Gandalf, i wojownicy z Mordoru.
  • LEGO Władca Pierścieni "The Hobbit: An Unexpected Journey" - zawierał ponad 600 klocków i pozwalał zbudować Shire, Bag End. Znalazły się tam również minifigurki z postaciami, m.in. Bilbo Baggins, Gandalf i Gollum.
  • LEGO Władca Pierścieni "The Hobbit: The Lonely Mountain" - zawierał ponad 800 klocków i pozwalał zbudować Samotną Górę. Znalazły się tam również minifigurki z postaciami, m.in.  Thorin, Dwalin i Smaug.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu