Gotowi na absurd, niezręczności i solidną dawkę śmiechu? Przed Wami nasz TOP 30 komedii dostępnych na Netflix. Przygotujcie się na abstrakcyjny humor, niezapomniane dialogi i ikoniczne momenty.
Komedie na Netflixie, które rozśmieszają do łez [NASZE TOP 30]
Tekst pierwotnie ukazał się 6 lipca 2023. Przypominamy go z uwagi na aktualizację i duże zainteresowanie tematem.
Tekst aktualizowano 2 października 2024.
Najlepsze komedie na Netflixie
Jeśli czytasz ten tekst, prawdopodobnie zmarnowałeś(-aś) przed chwilą kilka dobrych minut na przeglądanie Netflixa w poszukiwaniu komedii wartych obejrzenia. Spokojnie, jesteśmy tu po to, aby pomóc wszystkim niezdecydowanym. Nasz subiektywny ranking filmów, których zadaniem jest rozśmieszanie do łez, na pewno ułatwi wybór produkcji, która zapewni Ci odpowiednią rozrywkę, jeśli nie masz nastroju na dramaty, horrory lub wielosezonowe seriale.
Zanim przejdziemy do naszej listy najlepszych komedii, jedna ważna uwaga. Dostępność pełnometrażowych filmów na Netflixie często ulega zmianie. Wszystkie wymienione poniżej produkcje były dostępne w dniu publikacji artykułu, ale trudno powiedzieć, co wydarzy się za kilka miesięcy. Nie możemy więc zagwarantować, że w dniu, w którym czytasz ten tekst, wybrane przez nas komedie nadal są na Netflixie. Postaramy się jednak na bieżąco aktualizować go o kolejne tytuły. Bo to skandal, że obecnie nie ma tam filmów „Big Lebowski” oraz „Głupi i Głupszy” ?. Na razie prezentujemy Wam nasze TOP 10 z obecnie dostępnych produkcji.
Zombieland (2009)
Coś dla osób, które boją się na tradycyjnych filmach o zombiakach i dlatego starają się ich unikać. Ta komedia o zombie to doskonałe połączenie humoru, akcji i horroru. W świecie opanowanym przez żywe trupy, czwórka ocalałych, grana przez Jessego Eisenberga, Woody'ego Harrelsona, Emmę Stone i Abigail Breslin, musi znaleźć sposób na przetrwanie. Cudowna rola Billa Murraya, który gra tam... Billa Murraya.
Ace Ventura: Psi Detektyw (1994)
Klasyczna komedia z Jimem Carreyem w roli tytułowej to niezapomniana przygoda w towarzystwie ekscentrycznego detektywa, który specjalizuje się w odnajdywaniu zaginionych zwierząt. To ikoniczny humor lat 90. w pełnej krasie. Kiedy delfin maskotka drużyny futbolowej zostaje porwany, Ace Ventura wyrusza na misję, aby go odnaleźć. Film pełen absurdów, który mimo niemal 30 lat na karku, nadal bawi do łez (mam nadzieję, że nie tylko millenialsów).
Monty Python: Żywot Briana (1979)
Brytyjska komedia, stworzona przez legendarną grupę Monty Python, opowiada absurdalną historię mężczyzny o imieniu Brian, który w niezwykłych okolicznościach zostaje pomylony z Mesjaszem. Film ten jest pełen klasycznego humoru Pythonów, czarnego humoru, nonsensownych sytuacji i niezapomnianych piosenek. "Monty Python: Żywot Briana" to satyra na religię, politykę i społeczeństwo, która dostarcza zarówno śmiechu, jak i refleksji. Produkcja słusznie uważana za jedną z najlepszych komedii wszech czasów.
Jackass 3.5 (2011)
Jeśli nie bawi Cię prostacki humor, omijaj szerokim łukiem. Dotyczy to szczególnie osób wrażliwych na obrzydliwe treści i bolesne upadki. To kolejna kinowa produkcja stworzona przez ekipę znaną z serialu telewizyjnego "Jackass". Film zawiera dużą ilość ekstremalnych żartów, popisów kaskaderskich oraz niebezpiecznych eksperymentów. W "Jackass 3.5" występują m.in. Johnny Knoxville, Bam Margera, Steve-O i inni członkowie ekipy. Bardzo specyficzna rozrywka, więc nie wszyscy będą się tu dobrze bawić.
Dzień świstaka (1993)
Klasyczna komedia w reżyserii Harolda Ramisa opowiada historię telewizyjnego dziennikarza, Phila Connorsa, który zostaje uwięziony w nieskończonym cyklu jednego dnia – Dnia Świstaka. Bill Murray wciela się w główną rolę, a film oferuje mieszankę humoru, filozofii i refleksji na temat życia i zmian. To kultowy film, który zdobył uznanie krytyków i po 30 latach od premiery, nadal dostarcza dużo radości.
Shrek (2001)
Filmu stworzonego przez studio DreamWorks nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. To jedna z najbardziej znanych animacji, jakie kiedykolwiek powstały. Produkcja oferuje zarówno zabawę dla najmłodszych, jak i żarty i odniesienia do popkultury, będące okiem, puszczonym w kierunku dorosłych widzów. Oryginalna historia, fenomenalne postaci i niezapomniany dubbing to tylko niektóre z powodów, dla których warto co jakiś czas wrócić do Shreka.
Wpadka (2007)
Komedia romantyczna, która opowiada historię Allisone, ambitnej dziennikarki, i Bena, niezobowiązującego faceta, którzy po przypadkowym spotkaniu spędzają razem noc. Ich życie zmienia się, gdy okazuje się, że Allison jest w ciąży. Film śledzi ich nietypową relację i próbę znalezienia wspólnego języka, gdy przygotowują się do rodzicielstwa. "Wpadka" oferuje kombinację humoru, emocji i refleksji na temat dorosłości i odpowiedzialności. Aktorstwo Setha Rogena i Katherine Heigl z pewnością dodaje filmowi uroku.
Supersamiec (2007)
Ta komedia o dorastaniu opowiada historię trzech przyjaciół — Setha, Evana i Fogella, którzy starają się przeżyć ostatnie dni liceum i zorganizować niezapomnianą imprezę. Film ukazuje wpadki i relacje chłopaków z dziewczętami w baaardzo niezręczny sposób. Supersamiec został napisany przez Setha Rogena i Evana Goldberga, co już samo w sobie jest wystarczająco dobrą rekomendacją. W głównych rolach występują Jonah Hill, Michael Cera i Christopher Mintz-Plasse. Jeśli kojarzycie tych aktorów – na pewno wiecie, czego można spodziewać się po filmie – humor absurdów i niezręczności w najczystszej formie!
Between Two Ferns: Film (2019)
"Between Two Ferns: Film” to pełnometrażowa produkcja stworzona na podstawie popularnego formatu, którego autorem jest Zach Galifianakis. To chyba jedyna oryginalna produkcja Netflixa, którą uwzględniliśmy w rankingu. W filmie śledzimy fikcyjną historię, w której Zach Galifianakis próbuje naprawić swoją nadszarpniętą reputację prowadzącego talkshow. Aby odzyskać szacunek widzów, wyrusza w podróż po kraju, aby przeprowadzić wywiady z różnymi celebrytami. Podczas swojej podróży napotyka oczywiście przeszkód, niezręcznych sytuacji i zabawnych momentów. "Between Two Ferns: The Movie" jest kontynuacją oryginalnego formatu i przedstawia wiele znanych postaci ze świata rozrywki, w tym takie osoby jak Matthew McConaughey, Brie Larson lub Keanu Reeves i inni.
Monty Python i Święty Graal (1975)
Monty Pythona nigdy za wiele, więc pozwoliliśmy sobie zamknąć ranking jeszcze jednym arcydziełem od Brytyjczyków. Film jest parodią legendy o Królu Arturze i jego rycerzach Okrągłego Stołu, opowiadającą o ich poszukiwaniu Świętego Graala. Produkcja oferuje absurdalny humor, nonsensowne sytuacje i kultowe dialogi. Film jest pełen niezapomnianych momentów, takich jak walka z Krwiożerczym Królikiem, zagadki na Moście Śmierci czy spotkanie z Czarnym Rycerzem.
Straszny film (2000)
Kultowa komedia, która od lat nie traci swojego nieskończenie głupiego uroku. To parodia popularnych filmów grozy pełna absurdalnych scen i dialogów. Przed seansem warto zapoznać się z takimi produkcjami jak Blair Witch Project, Egzorcysta, Lśnienie, Koszmar minionego lata, Krzyk, Matrix lub Halloween. W Scary Movie znajdziecie odniesienia do wszystkich wymienionych.
Eurotrip (2004)
Film zniknie z oferty Netflix 14 marca, więc warto się pospieszyć. Podróżując po Europie w poszukiwaniu miłości i przygód, bohaterowie przybyli z USA zaplątują się w serię absurdalnych sytuacji. Kultowe gagi z tego filmu na stałe zapisały się we współczesnej popkulturze.
To nie jest komedia dla kretynów (2001)
Kolejna "durna" parodia w tym zestawieniu. Tym razem wzięto na tapet klasyczne filmy o nastolatkach. Przekraczając granice gatunku, film wyśmiewa znane motywy i stereotypy obecne w tego typu produkcjach. Ironiczne interpretacje klasycznych scen z Not Another Teen Movie wciąż jednych bawi, a innych gorszy.
Eurovision Song Contest: Historia zespołu Fire Saga (2020)
Amerykańska komedia w reżyserii Davida Dobkina. W rolach głównych Will Ferrell, Rachel McAdams, Pierce Brosnan, Dan Stevens i Demi Lovato. Premiera tego filmu początkowo planowana była na maj 2020 roku, aby pokryło się to z wydarzeniem muzycznym o którym opowiada, jednak z powodu pandemii COVID-19 została opóźniona. Film oficjalnie zadebiutował 26 czerwca 2020 roku. Opowiada on historię dwójki śpiewaków z małego miasteczka, którzy realizują swoje marzenie o udziale w wielkim konkursie Eurowizji. Stawka jest wysoka, rywale bezlitośni, a scena muzyczna niebezpieczna, co prowadzi do serii nieprzewidywalnych sytuacji.
Wakacje Jasia Fasoli (2007)
Przygód Jasia Fasoli nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. „Wakacje Jasia Fasoli” to pełnometrażowa komedia, która będzie odpowiednia dla widzów w każdym wieku. Dzięki prostym żartom i absurdalnym sytuacjom będzie to idealny wybór na niezobowiązujący wieczór filmowy.
Johny English (2003)
Rowan Atkinson, czyli filmowy Jaś Fasola, wciela się tu w postać niezręcznego superagenta. To parodia filmów szpiegowskich w stylu Jamesa Bonda. „Johnny English” to mieszanka slapstickowego humoru i absurdalnych żartów.
Glass Onion: Film z serii „Na noże” (2022)
Druga odsłona serii Na noże to idealny wybór dla fanów kryminałów i czarnego humoru. Glass Onion nie tylko intryguje swoją fabułą, ale także serwuje dawkę błyskotkiwych dialogów i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Wisienką na torcie jest gwiazdroska obsada i nieoczekiwane zakończenie.
Polskie komedie na Netflix
Jakoś tak wyszło, że większość produkcji, które uwzględniliśmy w naszym rankingu nie pochodzą z naszego kraju. Mamy więc 3 propozycje z rodzimego podwórka:
Czas surferów (2005)
Komedia z 2005 roku w reżyserii Jacka Gąsiorowskiego, to film inspirowany stylem Quentina Tarantino ("mamy Pulp Fiction w domu"). Mamy tu nietypowe ułożenie akcji w niechronologicznej kolejności oraz nawiązania do scen z Wściekłych psów. Historia śledzi losy trójki młodych ludzi – Bonusa, Fifiego i mało rozgarniętego Kozła, którzy wplątani zostają w gangsterskie intrygi. Niefortunny incydent prowadzi do serii zabawnych sytuacji.
Ajlawju (1999)
Komediodramat z 1999 roku w reżyserii Marka Koterskiego, który oprócz zabawnych dialogów, dostarcza nam słodko-gorzkich refleksji na temat więzi międzyludzkich. Film skupia się na skomplikowanych relacjach erotyczno-uczuciowych między dwójką dojrzałych ludzi – Adasiem Miauczyńskim (Cezary Pazura) i Gosią (Katarzyna Figura). Przedstawiając subtelne niuanse uczuć i wyzwania życia codziennego, "Ajlawju" staje się jednym z wielu dzieł Koterskiego, które poruszają widza swoją autentycznością i głębią tematyczną przedstawionymi w komediowej formie. Jako kolejny rozdział w filmografii reżysera, produkcja skupia się na postaci Adasia Miauczyńskiego, którego znamy przede wszystkim z wyreżyserowanego później Dnia Świra.
Fuks (1999)
Główny bohater, tuż po osiemnastych urodzinach, angażuje się w intrygę mającą na celu zemstę na człowieku, którego nienawidzi. Niepozorny Aleks planuje okraść znaczącego biznesmena-gangstera. Sytuacja komplikuje się, gdy okazuje się, że czarny charakter jest ojcem młodego bohatera. W międzyczasie na trop Aleksa wpada policjant, w którego postać wcielił się Janusz Gajos. I choćby dla roli tego ostatniego warto obejrzeć ten film.
Jeszcze więcej komedii na Netflixie
The Mitchells vs. the Machines (2021)
To familijny hit, w którym rodzina Mitchellów walczy o przetrwanie w czasie buntu robotów. Świetna mieszanka humoru, animacji i akcji, idealna dla widzów w każdym wieku. Film jest pełen zabawnych dialogów, nieoczekiwanych zwrotów akcji i ciepła rodzinnych relacji.
Don't Look Up (2021)
Czarna komedia z gwiazdorską obsadą, w tym Leonardo DiCaprio i Jennifer Lawrence. Naukowcy próbują ostrzec świat przed nadciągającą katastrofą, ale spotykają się z ignorancją społeczeństwa i politycznymi manipulacjami. Film w satyryczny sposób ukazuje absurd współczesnych mediów i polityki.
Hunt for the Wilderpeople (2016)
Nowozelandzka komedia przygodowa, która podbiła serca widzów. Opowiada o chłopcu i jego opiekunie, którzy gubią się w lesie, a cała Nowa Zelandia wyrusza ich tropem. Humor w stylu Taiki Waititi sprawia, że to film zarówno wzruszający, jak i zabawny.
Dolemite Is My Name (2019)
Eddie Murphy wciela się w postać Rudy'ego Ray'a Moore'a, komika, który stworzył kultową postać Dolemite. Film pełen jest energii, humoru i wzruszających momentów, a Murphy powraca w znakomitej formie.
Murder Mystery (2019)
Adam Sandler i Jennifer Aniston tworzą przezabawne małżeństwo, które przypadkowo zostaje wplątane w zagadkę morderstwa podczas podróży po Europie. To lekka komedia kryminalna z zaskakującymi zwrotami akcji.
The Duff (2015)
Ta komedia dla młodzieży opowiada o dziewczynie, która dowiaduje się, że jest postrzegana jako "najmniej atrakcyjna przyjaciółka" (DUFF). Z pomocą sąsiada postanawia zmienić swoje życie, co prowadzi do wielu zabawnych sytuacji i niezręcznych momentów.
Eurovision Song Contest: Historia zespołu Fire Saga (2020)
Will Ferrell i Rachel McAdams grają duet muzyczny z Islandii, który próbuje zdobyć Eurowizję. Pełen absurdalnych sytuacji i chwytliwych piosenek film jest hołdem dla kultowego konkursu muzycznego.
The Lovebirds (2020)
Komedia romantyczna z Kumail Nanjiani i Issą Rae, która łączy elementy romansu, komedii i kryminału. Para próbuje oczyścić swoje imię, gdy zostają wplątani w zagadkę morderstwa.
Bad Trip (2021)
To komedia w stylu ukrytej kamery, w której dwóch przyjaciół wyrusza w absurdalną podróż po Stanach Zjednoczonych. Film łączy prawdziwe reakcje przypadkowych osób z szalonymi sytuacjami, co tworzy niezwykle zabawny efekt.
To All the Boys: Always and Forever (2021)
Romantyczna komedia zamykająca trylogię o Larze Jean. Film pokazuje ostatni rok szkoły średniej bohaterki i jej decyzje dotyczące przyszłości, przeplatane zabawnymi, ale i wzruszającymi momentami.
Czy Twoim zdaniem w powyższym zestawieniu powinny znaleźć się jakieś inne produkcje? Jeśli tak, koniecznie daj nam znać w komentarzach.
Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu