Filmy

Jakie filmy o magii warto zobaczyć? Zestawienie Antyweb

Kamil Świtalski
Jakie filmy o magii warto zobaczyć? Zestawienie Antyweb
5

Każdy z nas sięgając po filmy lubi oderwać się od tego wszystkiego, co dzieje się dookoła. Zapomnieć o problemach dnia codziennego i zanurzyć się w niesamowitych światach. Wielu z nas nie stroni od światów po brzegi wypełnionych magią, inni... wolą te, gdzie można znaleźć ich drobną domieszkę. Jeżeli nie macie pomysłu po który sięgnąć — oto nasza propozycja najlepszych filmów o magii i magikach! Dobrych sztuczek w nich nie zabraknie.

Cała seria Harry'ego Pottera

To pozycja której nie mogło zabraknąć — Harry Potter to klasyk, obok którego trudno przejść obojętnie. Można się spierać czy to dobre adaptacje, można narzekać na jakoś pewnych scen, braki względem powieści i kilka innych. Mimo wszystko świat wykreowany przez J. K. Rowling to jedno z najbardziej niesamowitych miejsc w popkulturze w tym temacie — i myślę, że większość z was się z tym zgodzi. Wszystkich osiem filmów wypełnionych jest magią od początku do końca, nie brakuje tam czarodziejów, złych i dobrych czarów, no i napięcia które działa nawet na tych, którzy doskonale wiedzą jak ta cała opowieść się skończy.

Iluzja – o grupie zdolnych magików

Niesamowite widowisko z magią na pierwszym planie. Iluzja opowiada historię grupy zrzeszających najzdolniejszych magików na świecie — podczas jednego ze swoich spektaklów rabują bank, a wszystko co ukradli — przelewają na konta widzów. Tuż po tej akcji w pościg za nimi rusza agent FBI, który chce poznać ich tajemnicę i dowiedzieć się o co w tym wszystkim tak naprawdę chodzi.

Prestiż w XIX-wiecznym Londynie

Prestiż to film niezwykły: nie uświadczymy tam magicznych różdżek i jednorożców. Osadzona w brutalnych realiach XIX-wiecznego Londynu opowieść o konkurujących ze sobą scenicznych magików to historia o poświęceniu, wytrwałości i niesamowitej walce o bycie najlepszym. Nawet kiedy cena może być większa, niż się komukolwiek wydaje...

Zobacz też: czy warto obejrzeć Zbrodnie Grindelwalda?

Szkoła Czarownic, czyli film o wymarzonych mocach

W latach '90 ubiegłego stulecia bardzo chętnie chwytano się tematu magii w filmach. Szkoła Czarownic to typowo młodzieżowa produkcja opowiadająca historię nastolatek próbujących wykrzesać z siebie odrobinę czarów. Pewnego dnia do ich szkoły przeprowadza się nowa dziewczyna, Sarah, która okazuje się być prawdziwą czarownicą. Dzięki jej pomocy każdej udaje się uzyskać wymarzone moce, tylko czy aby na pewno o to im chodziło i są w stanie dobrze nad nimi zapanować?

Sztuczka – film o ulicznym magiku

To jeden z najmłodszych filmów jakie trafiły na tę listę — i podobnie jak Prestiż — nieco inaczej podchodzi do tematu magii. Główny bohater opowieści, Bo, jest ulicznym magikiem który za zarobione pieniądze stara się zapewnić dom nad głową sobie i swojej młodszej siostrze. Niestety, nie wszystko idzie tak, jakby tego oczekiwał — i w pewnym momencie wplątuje się w nielegalne biznesy, przez co sprawy zaczynają się coraz bardziej komplikować. Jego siostra zostaje porwana, a on... będzie musiał użyć swoich czarów, by ją uratować.

Totalna magia, czyli kiedy magia może zabijać

Komediodramat z 1998 roku z Sandrą Bullock i Nicole Kidman w rolach głównych to miejscami urocza, miejscami zabawna, a miejscami najzwyczajniej w świecie straszna historia z magią w tle. Po stracie rodziców wychowaniem sióstr zajmują się ciotki, które romansują z czarnoksięstwem. Kiedy także dziewczyny odkrywają w sobie tajemne moce, sytuacja zaczyna się komplikować — okazuje się że każdy mężczyzna który się w nich zakocha, umiera. Film o magii z nieco innej perspektywy — ale też niezwykle ciekawej.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu